Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Стрічка новин

25 травня 2026, 06:04
18 травня 2026, 06:57
11 травня 2026, 06:22
04 травня 2026, 06:40
22 квітня 2026, 09:22
20 квітня 2026, 06:32
16 квітня 2026, 16:26
30 березня 2026, 06:50
19 березня 2026, 10:30
14 березня 2026, 07:36
26 лютого 2026, 06:38

Богдан Гаркушаучасник АТО, громадський діяч


Про те, як зменшити залежність Сміли від газу


–За своє життя я об’їздив фактично всю Україну, бував у різних містах – великих і маленьких, спілкувався з розумними людьми і не дуже, багато бачив і чув.
Сміла – один із найкращих куточків Черкащини, місто вигідно розташоване на березі Тясмина, оточене родючими землями сільськогосподарського призначення, перетинається автомобільними та залізничними шляхами, без перебільшення потужний транспортний вузол фактично в центрі України.
Пам’ятаю в дитинстві куди б не їхали з батьком – то завжди через Смілу. Але зараз шлях до Сміли – ще те випробування для автівок та водіїв. І відсутність доріг – не єдина проблема міста, про що я постійно чую від людей та читаю в інтернеті. Сміла – без опалення та води, з горами сміття та невирішених проблем, які всюди: в медицині, освіті, пасажирських перевезеннях, благоустрої територій – шкода, що список можна продовжувати.
Але місто не безнадійне. Розібравшись у ситуації з теплопостачанням, я зрозумів, наскільки задавнена та глибока проблема, скільки боргів, в якому плачевному стані котельні і документація. Але вже зараз слід готуватися до наступного опалювального сезону – він не за горами, а часу все менше з кожним днем.
І я бачу вихід із ситуації – перехід усього міста на альтернативну енергетику. Досвід у міста в опалюванні нетрадиційними видами палива є: так опалюється кілька районів. Так, там збудована недосконала система – на сажу скаржаться жителі прилеглих мікрорайонів, самі котельні нібито не відповідають технічним нормам, а тепло, яке постачається за так званим зеленим тарифом, задороге.
Але якщо уникнути цих питань – це міг би бути не просто вихід із «теплових» проблем міста, а й додаткові бонуси – як то залучення інвестицій, створення нових робочих місць, раціональне використання прилеглих територій та природних ресурсів. Будівництво нових, незалежних від газу котелень, вирощування енергетичної лози – це перші кроки на шляху до енергоефективного міста.
Приклади цього є на Дніпропетровщині та Рівненщині, в інших регіонах України. Великим містам запровадити новітні технології все ж важче, а от Сміла – ідеальний плацдарм для подібних пілотних проектів на Черкащині. Тут мінімізувати залежність від газу – цілком реально.
Для цього не треба чекати нового президента, уряду, просто треба діяти. Прямо сьогодні. Вирішити, що більше жити так не хочемо. Принаймні дати шанс тим, хто має готовий рецепт змін і прагне працювати.
Знаю, що ці ідеї більшості здадуться нереальними, але цього вимагає час і та ситуація, в якій опинилося місто. І з командою однодумців це цілком можливо втілити у життя.
Не одразу – крок за кроком. Але ж починати з чогось треба, не очікуючи, що проблема вирішиться само собою.
Сміла заслуговує на розвиток і процвітання. Вона може стати прикладом для інших міст України. Потрібно тільки бажання.
Українські приклади, за якими може піти Сміла, дивіться тут:
https://site.ua/yuriy.golyk/11841/…

https://ecotechnica.com.ua/…/708-energeticheskaya-verba-kak…

 

Із допису у Фейсбуці

scroll back to top

Коментарі  

Центр
+1 #9 Центр 26.03.2018, 09:52
Цитую Ольга:
світ зараз такими темпами розвивається, а у нас у Смілі наче ще печерні часи. справді треба якісь кардинальні зміни.. але ж де взяти тих людей, які зможуть втілити це? якщо у нас при владі тотальний непрофесіоналізм та безініціативність...

Такі люди є, варто дати їм шанс
Цитата
Юстина Іванівна
+1 #8 Юстина Іванівна 26.03.2018, 09:51
Цитую Смілянин:
Відносно енергозбереження, все так, відносно альтернативних джерел тепла, то можна ще топить кізяками. Переконаний, що нам пропонують такі види, які тільки тягнуть подорожання газу і не є йому альтернативою.

Та нє, краще вопше нічим не топить, просто у квартирі розводить багаття, шоб зігрітись
Цитата
Смілянин
0 #7 Смілянин 20.03.2018, 18:58
Відносно енергозбереження, все так, відносно альтернативних джерел тепла, то можна ще топить кізяками. Переконаний, що нам пропонують такі види, які тільки тягнуть подорожання газу і не є йому альтернативою.
Цитата
Ольга
+2 #6 Ольга 20.03.2018, 10:07
світ зараз такими темпами розвивається, а у нас у Смілі наче ще печерні часи. справді треба якісь кардинальні зміни.. але ж де взяти тих людей, які зможуть втілити це? якщо у нас при владі тотальний непрофесіоналізм та безініціативність...
Цитата
Бонд
+1 #5 Бонд 16.03.2018, 20:52
Цитую Юрій:
Гарна ідея. Як теорія дуже гарна. Є підрахунки скільки треба полів заняти висаджування енергетичної лози!? А в курсі що зараз в звязку з вигідним експортом аграрії засаджують все, що тільки можна!? А як не вродить енергетична лоза!? Є варіанти? В Былорусі був "пеллетний бум". Так як там дуже розвинена деревообробка було багато відходів-тирси. Лукашенко дав наказ збудувати 3 великих заводи по виготовленню паливних пеллет. Після того як почали працювати заводи тирси пропала кругом, все перероблялось. Спочатку що б завантажити ті 2 заводи, возили з далеку тирсу. Потім порахували-збитково. 2 заводи закрили...


Да, У Вас дуже слушні думки. Справді краще сидіть в жопі без тепла. Навіщо передовий досвід переймати в успішних країн? Краще знайти тих, у кого щось пішло не так, і ставити їх у приклад.
Цитата
Валік
+3 #4 Валік 16.03.2018, 08:50
Цитую Юрій:
Гарна ідея. Як теорія дуже гарна. Є підрахунки скільки треба полів заняти висаджування енергетичної лози!? А в курсі що зараз в звязку з вигідним експортом аграрії засаджують все, що тільки можна!? А як не вродить енергетична лоза!? Є варіанти? В Былорусі був "пеллетний бум". Так як там дуже розвинена деревообробка було багато відходів-тирси. Лукашенко дав наказ збудувати 3 великих заводи по виготовленню паливних пеллет. Після того як почали працювати заводи тирси пропала кругом, все перероблялось. Спочатку що б завантажити ті 2 заводи, возили з далеку тирсу. Потім порахували-збитково. 2 заводи закрили...

якщо нічого не пробувати, то нічого й не буде.. вже догосподарювалися до ручки.. а знайти причини, чого щось неможливо/збитково можна з легкістю знайти.. що більшість українців і робить. на жаль
Цитата
Юрій
-1 #3 Юрій 15.03.2018, 21:25
Гарна ідея. Як теорія дуже гарна. Є підрахунки скільки треба полів заняти висаджування енергетичної лози!? А в курсі що зараз в звязку з вигідним експортом аграрії засаджують все, що тільки можна!? А як не вродить енергетична лоза!? Є варіанти? В Былорусі був "пеллетний бум". Так як там дуже розвинена деревообробка було багато відходів-тирси. Лукашенко дав наказ збудувати 3 великих заводи по виготовленню паливних пеллет. Після того як почали працювати заводи тирси пропала кругом, все перероблялось. Спочатку що б завантажити ті 2 заводи, возили з далеку тирсу. Потім порахували-збитково. 2 заводи закрили...
Цитата
Настя
+2 #2 Настя 15.03.2018, 18:28
Підтримую. А то таке враження, що всім плювати, в яких умовах люди живуть. Із тою кількістю проблем. які накопичились і їх ніхто не вирішує, бо тіпа невозможно, вже можна в землянки переїжджати
Цитата
Олена
+5 #1 Олена 15.03.2018, 09:46
Давно пора радикально змінювати підхід у роботі міської влади.. та й міську владу з її бездіяльністю давно розігнати треба і набрати молодих, активних людей з прогресивним баченням змін і готовністю ламати цю гнилу систему
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олена ЗВАРИЧ

Zvarich

 

 

Про дітей і війну

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

Про те, як дві медійні особи нормалізують насилля над тваринами

 

 

Віталій ПОРТНІКОВ

Про те, що будь-який розбрат між польським і українським народами неминуче призведе до тріумфу Росії

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Українцям пояснили, як докупити страховий стаж для пенсії

23 травня 2026, 13:25

2026 05 23 stagУкраїнці, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть самостійно його докупити. Така можливість дозволяє зарахувати до стажу періоди, коли людина офіційно не працювала та не сплачувала єдиний соціальний внесок.


Суспільство
Вступна кампанія-2026: коли подавати документи та що потрібно знати абітурієнтам

26 червня 2026, 17:45

Міністерство освіти і науки України оприлюднило основні правила та календар вступної кампанії-2026. Майбутнім студентам радять заздалегідь визначитися зі спеціальністю та закладом вищої освіти, а також уважно стежити за термінами подання документів.


Цікаво
Двоє людей витратили майже пів життя на те, щоб зібрати колекцію світового рівня

24 червня 2026, 17:37

2026 06 04 kolНаприкінці XIX століття Богдан і Варвара Ханенки мали одну проблему, про яку більшість людей могла лише мріяти.


Афіша
У Смілу завітає «Парк Дивотварин» для дітей

11 червня 2026, 15:27

2026 06 11 park13-14 червня Міський парк культури і відпочинку у Смілі перетвориться на великий інтерактивний простір для дітей та родин — «Парк Дивотварин» створений разом із Кернел.