Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Відео

Чому через Амазонку не побудували жодного моста?

Амазонка - найбільша зі світових річок. На її частку припадає 18% світового обсягу водних ресурсів. Річка повна несподіванок і малозрозумілих явищ.
Чому через цю річку довжиною в 6400 км немає жодного моста? Чому періодично річка тече у зворотний бік? Чим Амазонка дивує дослідників?

 


Ця гігантська річка - королева Південної Америки вражає дослідників абсолютно всім. Її водотік наскільки величезний, що впадаючи в океан, вона опріснює його на тисячі кілометрів.
У Амазонки немає точного русла, вона то розбивається на безліч рукавів, то зливається. У неї впадає і безліч інших річок.
В найширшому місці в сухий сезон вона 11 кілометрів завширшки, але під час дощів відстань між берегами може скласти від 50 до 80 км. Між заболоченими берегами водяться такі представники фауни і флори, яких немає більше ніде в світі.
Вчені недавно дізналися, що під дном Амазонки ... тече ще одна річка.
Її назвали Ріо Хамза. Це водотік шириною до 400 км, у напрямку і траєкторії перебігу збігається з Амазонкою. Ріо Хамза повільно тече в ту ж сторону, що її «верхня» сестра. Але чомусь води підземного потоку, на відміну від Амазонки, - солоні. Пояснити природу Ріо Хамза вчені поки не можуть.
Два рази на рік з океану в Амазонку приходить гігантська хвиля, яка піднімається вгору за течією на відстань 800 км. Її ревіння чути за півгодини до того, як хвиля зʼявиться в зоні видимості.
Це явище називають поророкой - «ревуча вода» по-португальськи. Річка в цей час тече назад. Чим далі тече вгору за течією, тим потужніше стислий берегами потік солоної води. Хвиля від 4 до 6 метрів заввишки мчить зі швидкістю 20-27 км на годину. В цей час на Амазонці збираються серфінгісти світу. Вони мчать на хвилі, ухиляючись від річкового сміття, вирваних з корінням дерев. Їх не зупиняє ні швидкість поророкой, ні ризик бути з'їденим місцевої живністю або переламати кістки на завалених уламками дерев мілинах.
Неймовірна хвиля піднімається два рази в рік в дні весняного і осіннього рівнодення під впливом Місяця.
Зоологи вважають, що через поророкой в Амазонці водяться морські тварини. Наприклад, місцеві рожеві дельфіни мабуть є нащадками тих, кого одного разу хвиля закинула занадто далеко від океану. І довелося пристосовуватися до річковим умов!
З усіх цих причин будівництво моста через Амазонку не має сенсу.
Як зводити стаціонарну конструкцію на річці, яка в будь-який момент може змінити русло, глибину, висоту хвилі, солоність і навіть напрямок течії?
Таку помилку вже зробили сусіди по континенту - в Гондурасі побудували дуже дорогий міст, з-під якого річка Чолутека взяла ... і пішла в сторону!
Як поставити важку конструкцію на болотисте дно? Треба забивати дуже довгі палі. Але якщо під Амазонкою тече Ріо Хамза, то дно в будь-який момент теж може «потекти» під опорами.
А найголовніше - немає економічного сенсу витрачати величезні гроші на міст через річку шириною в 11-80 км. Місцеві жителі всім видам транспорту віддають перевагу човнам. Тут і доріг тут фактично немає.
А туристи приїжджають подивитися саме річку, тому теж воліють плисти по ній на човнах і катерах, а не їхати по дорогах і мостах.

 

Тетяна Бабяк

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Норберт НОЙХАУС

 

Як Смілі почати розвиватись?

 

 

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
Вихованці гуртка «Терник» Тернівського ліцею з’їздили на екскурсію у Черкаський краєзнавчий музей

20 вересня 2021, 17:22

2021 09 18 eksk2З 15 вересня розпочинається гурткова робота Центру дитячої та юнацької творчості. Але досвідчені керівники гуртків вже працюють з дітками, починають новий курс навчання і виховання, набирають групи.


Цікаво
Довга пташина дорога додому

20 вересня 2021, 18:29

2021 09 20 osoidШлях міграції самки осоїда з супутнковим передавачем із Південної Африки до Південної Фінляндії.


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.