Політика
- Деталі
-
Політика
-
03 квітня 2017, 11:50
Багато смілян уже давно висловлювалися за те, щоб зменшити зарплати чиновникам міськвиконкому.
На думку людей, з якими я спілкувався, «чинуші» й так непогано живуть, адже за вирішення тих чи інших питань містянам доводиться «кланятися» посадовцям мерії.
І ось на нещодавній сесії міської ради керманич Сміли Віктор Федоренко поставив на голосування рішення про зменшення фонду оплати праці чиновників управлінь та відділів міського виконавчого комітету на 35 відсотків.
Зекономлені кошти планують витратити на ремонт вулиць Сміли.
Однак несподівано для всіх на захист «бідних» чиновників виступив депутат Віталій Федун. Він зажадав від очільника міста не ставити на голосування це питання.
Пана Федуна підтримали опозиційні депутати Володимир Салов, Петро Абажей та інші.
Раніше в спілкуванні з ними я не спостерігав такої «любові» до чиновників. Навпаки, на нарадах у міськвиконкомі часто-густо саме ці опозиційні депутати критикували роботу посадовців. А тут раптом така турбота про чиновників.
– Здуріли вони чи що? – запитав активіст, який стояв поруч зі мною на сесії. – Чого це депутати переживають за чинуш? Користі ж від них місту немає. Проблеми не вирішуються. Ми палатку ставили, щоб бюрократи з жиру не бісилися, а тепер жаліємо їх…
Роз’яснення з цього приводу надав голова бюджетної комісії міської ради Антон Кривко.
– Ви запитували нас, чому зарплата відповідного керівництва така велика. Ми зменшили розміри преміювання для працівників всіх структурних підрозділів міськвиконкому. Це була ініціатива всієї бюджетної комісії – зменшити розміри премій як керівникам міста, так і начальникам відділів і управлінь…
А начальник міського фінансового управління Галина Сватко назвала точну суму коштів, яку планується зекономити на чиновниках протягом цього року – 3 мільйони 950 тисяч гривень.
Нормально, чи не так?
Тому депутати переважною більшістю голосів ухвалили рішення про таку економію бюджетних коштів.
Уголос ніхто з посадовців мерії, які були в сесійній залі, не висловив свого незадоволення. Але неподалік від мене сиділи працівники управління праці та соціального захисту.
І вони тихенько лаяли керманичів Сміли за подібну ініціативу, що «вдарила» їх по кишені.
Вадим НІКІТІН
Коментарі