Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Дійові особи

Олександр Курбет

Курбеткерівник Смілянської місцевої прокуратури

 

ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ У СФЕРІ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ

 

Протягом 2016 року Смілянською місцевою прокуратурою проводилася постійна робота на напрямку дотримання законодавства у сфері запобігання корупції.
Так, Смілянською місцевої прокуратурою (місто Сміла та Смілянський район) внесено 11 подань в порядку ч. 3 ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції», щодо встановлення причин та умов, що сприяли порушенню ЗУ «Про запобігання корупції» та недопущення вказаних прокуратурою порушень в майбутньому.
Смілянською місцевою прокуратурою 26.05.2016 за порушення вимог Закону «Про запобігання корупції» відносно начальника одного із управлінь виконавчого комітету Смілянської міської ради складено два протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та направлено до суду для розгляду та вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
За результатами розгляду вищевказаних протоколів Смілянський міськрайоний суд виніс постанову про притягнення посадової особи органу місцевого самоврядування до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення.
Після вступу в законну силу Законів України у сфері запобігання та протидії корупції, роботу прокуратури у сфері боротьби з адміністративними правопорушеннями переорієнтовано.
Так, протягом останніх трьох місяців Смілянською місцевою прокуратурою направлено до уповноваженого органу матеріали відносно чотирьох осіб про можливе вчинення ними корупційних адміністративних правопорушень, за результатами розгляду яких складено адміністративні протоколи відносно трьох осіб (посадових осіб сільської ради у Смілянському районі).
Також за апеляційною скаргою прокурора Смілянської місцевої прокуратури прокуратурою області належно, принципово та в повному обсязі забезпечено участь в суді апеляційної інстанції при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно колишнього Смілянського міського голови Олексія Цибка.
В порушення антикорупційного законодавства посадовець використовуючи свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості, скасував організаційно-розпорядчий документ міської ради, чим створив перепони при оскарженні представником міської ради судового рішення, прийнятого на користь міського голови. Своїми діями останній прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів.
Постановою апеляційного суду Черкаської області 28.09.2016 рішення суду першої інстанції від 30.08.2016, яким провадження по справі закрито у зв’язку з відсутністю події вказаного правопорушення скасовано, а колишнього міського голову притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 100 грн.
Також, Смілянською місцевою прокуратурою виявлено та зареєстровано відповідно до ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» кримінальне провадження відносно посадової особи ДП «Укрпошта», яка зловживаючи своїм службовим становищем умисно привласнила на свою користь ввірені їй грошові кошти – надходження від населення за оплату комунальних та інших послуг, чим заподіяла державі матеріальної шкоди на суму 51 515, 50 грн., таким чином вчинила злочин, передбачений ч. 2 ст.191 КК України.
Крім того, на даний час у провадженні слідчого відділу Смілянського ВП ГУНП України в Черкаській області перебуває кримінальне провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого за ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України, яке відносяться до корупційних, а саме встановлено, що службові особи ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління», виконуючи роботи по об’єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області», шляхом зловживання службовим становищем, завищили об’єми та вартість виконаних будівельних робіт та привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах на загальну суму близько 3 936 251,38 грн.
На даний час, в умовах законодавчих змін Смілянською місцевою прокуратурою проводиться подальша робота по виявленню порушень чинного законодавства у сфері запобігання корупції та вказаний напрямок перебуває на постійному контролі прокуратури.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Роман Боднар

Bondar

 

Про акцію протесту в Смілі

 

 

Віктор ЗОЛОТОВЕРХИЙ

 zolotoverhiy

Про боротьбу за створення Смілянського району у новому форматі 

Рамазан ТАІБОВ

Taibov

 

 

Про міського голову

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
До бюджету району зібрано 13714,3 тис.грн. власних доходів

12 червня 2020, 09:30

2020 06 12 bydzet

Наразі до місцевого бюджету нашого району мобілізовано 13714,3 тис.грн. власних доходів.


Суспільство
Депутати від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» прокоментували ситуацію з водопостачанням міста

15 липня 2020, 13:29

2020 07 15 vodaМинулого тижня у нашому місті дуже гостро стояло питання з водозабезпеченням.


Цікаво
КОМВЗВОДУ ТАРАС МАТВІЇВ УДОСТОЄНИЙ ЗВАННЯ ГЕРОЙ УКРАЇНИ ПОСМЕРТНО

14 липня 2020, 18:30

2020 07 14 nagoroda

Українському офіцеру Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена "Золота Зірка".


Афіша
11 липня відбудеться фінал першого Кубку між футбольними командами ОТГ Смілянщини

10 липня 2020, 09:25

2020 07 07 futbol

11 липня о 17.00 на футбольному полі села Ротмістрівка відбудеться фінал розіграшу першого Кубку з футболу – 2020 між командами об’єднаних територіальних громад Смілянського району.