Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

17 вересня 2021, 17:24
17 вересня 2021, 08:30

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Цікаво

National Geographic визнало існування п'ятого океану

 

Наукові суперечки, які велися протягом десятиліть, нарешті закінчені. Тепер Південний океан відзначатимуть на картах і інфографіках від National Geographic.

National Geographic випускає карти з 1915 року, і на них нанесено тільки чотири океани: Атлантичний, Тихий, Індійський і Північний Льодовитий. З цього року - починаючи з 8 червня, Всесвітнього дня океанів - картографи National Geographic визнали і п'ятий, Південний океан. Про це повідомляє Meteoprog з посиланням на National Geographic.

 

 

«Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки на міжнародному рівні відповідної угоди не було, ми не визнавали його офіційно», - сказав географ Національного географічного товариства Алекс Тейт.

Протягом багатьох років фахівці обговорювали, чи мають води навколо Антарктиди унікальні характеристики, щоб заслужити свою власну назву, або це просто холодне продовження сусідніх океанів. Тейт характеризує ці дискусії як «свого роду географічне занудство».

Що стосується морських назв, National Geographic орієнтується на Міжнародну гідрографічну організацію (МГО). Ще в 1937 році МГО визнала Південний океан, але в 1953 році скасувала це рішення під тиском наукової спільноти, яка не могла прийти до єдиної думки.

Рада з географічних назв США використовує цю назву з 1999 року, а в лютому 2021 року NOAA офіційно визнало Південний океан окремим регіоном. У свою чергу Комітет з картографічної політики National Geographic спостерігав, як зростає частота використання терміна з боку вчених і преси.

 

 

До Південного океану належить більшість вод, що оточують Антарктиду до 60 градусів південної широти, за винятком протоки Дрейка і моря Скоша. У той час як інші океани визначаються континентами, які їх захищають, Південний океан визначається антарктичною циркумполярною течією. З'явившись приблизно 34 мільйони років тому, коли Антарктида відокремилася від Південної Америки, вона забезпечила безперешкодний потік води в цій частині нашої планети.

Визнання узгоджується з ініціативою Товариства зі збереження Світового океану, дозволяючи сфокусуватися на регіоні, який має особливу потребу в природоохоронних заходах. В даний час вчені вивчають, як зміна клімату впливає на Південний океан і Антарктиду.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

Валерія БАНДУРКО

Про ремонт доріг у Смілі і «Велике будівництво»

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
У парку відкриють спортивний майданчик за 100 тисяч гривень, щоб сміляни тренувались за QR-кодом

17 вересня 2021, 16:33

2021 09 17 maidanchikЯк ми вже повідомляли раніше, у Смілі на День міста планують відкрити спортивний майданчик у рамках ще одної президентської програми «Здорова Україна».


Цікаво
Учіть математику

17 вересня 2021, 17:24

2029 09 15 matemЧому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.