Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Заява НБУ: у 2020 році позичальники отримали на 10% кредитів більше, ніж роком раніше

 

За минулий 2020 рік фінансові компанії видали кредитів позичальникам на суму в 48 млрд в національній валюті, що на 10% більше, ніж за 2019 рік, - повідомляє Національний банк України. Про це регулятор повідомив на online-презентації на тему мікрокредитування в Україні.
Як зазначив регулятор, сьогодні 775 компаній мають ліцензію, яка дає їм право кредитувати населення, але лише 30% з них реалізують ці послуги для фізичних осіб.
Представники НБУ підкреслюють, що близько 10 млн кредитних договорів були укладені онлайн через інтернет. Це сигналізує про те, що тенденція продовжиться в майбутньому, і ринок дистанційних послуг буде зростати.
Нагадаємо, що з 2021 року набули чинності зміни до закону про кредитування, що зачіпають надання послуг мікрофінансовими компаніями. Так, розмір штрафу і пені не повинен перевищувати х2 від кредитної суми, що взяв позичальник, за умови, що кредит перевищує 1 мінімальну зарплату (прим. На 01.01.21 р в Україні сума в ₴6.000). Поправки не стосуються кредитів, чия сума менше ₴6.000. Для таких позик, як і раніше, діє правило, згідно з яким розмір штрафу і пені не повинен перевищувати 50% від суми кредиту.
Як повідомляє сервіс Crezu, де можна підібрати кредит без довідки про доходи, на фінансовому ринку все ще досить компаній, які надають кредити з порушеннями закону: використовують дрібний шрифт в договорі, реклама не відповідає умовам позики, реальна відсоткова ставка доходить до 700-1000% річних.
Для позичальника гостро постає проблема пошуку надійної компанії, яка б працювала не тільки по закону, а й надавала прозорі чесні умови угоди. Експерти Crezu рекомендують використовувати безкоштовні агрегатори, які формують базу з перевірених МФО.
Не варто звертатися до приватних інвесторів, оскільки високий ризик шахрайства. Ломбарди також не завжди працюють «в білу», крім того, вимагають від клієнта надати в заставу цінне майно - ювелірні вироби з дорогоцінних металів, побутову техніку, електроніку.
Як позичальникові перевірити, що агрегатор безкоштовний і не стане списувати щодня комісію за надання послуг? Такий агрегатор з пошуку МФО не стане запитувати дані кредитної картки користувача. Для підбору відповідний компаній сервісу досить вказати в анкеті ПІБ, номер мобільного, електронну пошту та бажані умови по кредиту - суму позики, терміни погашення, цілі. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

Василь ЦИРІЛЬ

Щодо традицій та їх спотворення...

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Грошова допомога при народженні дитини 2023: порядок отримання

16 січня 2023, 16:28

2023 01 16 dopПри народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний стан, а також про «пакунок малюка».


Суспільство
Черкаський обласний ТЦК запустив кол-центр

01 лютого 2023, 13:21

2023 01 31 callНа Черкащині вже кілька днів працює кол-центр обласного ТЦК. Всі питання, які стосуються мобілізації, зниклих безвісти та іншого – можна поставити оператору центру.


Цікаво
У космос і назад лише за 8,5 хвилин

31 січня 2023, 18:28

2023 01 31 spaceКомпанія SpaceX опублікувала дуже ефектний ролик, який демонструє першу космічну місію 2023 року. На ньому можна побачити зліт та посадку ракети Falcon 9.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років