Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Заява НБУ: у 2020 році позичальники отримали на 10% кредитів більше, ніж роком раніше

 

За минулий 2020 рік фінансові компанії видали кредитів позичальникам на суму в 48 млрд в національній валюті, що на 10% більше, ніж за 2019 рік, - повідомляє Національний банк України. Про це регулятор повідомив на online-презентації на тему мікрокредитування в Україні.
Як зазначив регулятор, сьогодні 775 компаній мають ліцензію, яка дає їм право кредитувати населення, але лише 30% з них реалізують ці послуги для фізичних осіб.
Представники НБУ підкреслюють, що близько 10 млн кредитних договорів були укладені онлайн через інтернет. Це сигналізує про те, що тенденція продовжиться в майбутньому, і ринок дистанційних послуг буде зростати.
Нагадаємо, що з 2021 року набули чинності зміни до закону про кредитування, що зачіпають надання послуг мікрофінансовими компаніями. Так, розмір штрафу і пені не повинен перевищувати х2 від кредитної суми, що взяв позичальник, за умови, що кредит перевищує 1 мінімальну зарплату (прим. На 01.01.21 р в Україні сума в ₴6.000). Поправки не стосуються кредитів, чия сума менше ₴6.000. Для таких позик, як і раніше, діє правило, згідно з яким розмір штрафу і пені не повинен перевищувати 50% від суми кредиту.
Як повідомляє сервіс Crezu, де можна підібрати кредит без довідки про доходи, на фінансовому ринку все ще досить компаній, які надають кредити з порушеннями закону: використовують дрібний шрифт в договорі, реклама не відповідає умовам позики, реальна відсоткова ставка доходить до 700-1000% річних.
Для позичальника гостро постає проблема пошуку надійної компанії, яка б працювала не тільки по закону, а й надавала прозорі чесні умови угоди. Експерти Crezu рекомендують використовувати безкоштовні агрегатори, які формують базу з перевірених МФО.
Не варто звертатися до приватних інвесторів, оскільки високий ризик шахрайства. Ломбарди також не завжди працюють «в білу», крім того, вимагають від клієнта надати в заставу цінне майно - ювелірні вироби з дорогоцінних металів, побутову техніку, електроніку.
Як позичальникові перевірити, що агрегатор безкоштовний і не стане списувати щодня комісію за надання послуг? Такий агрегатор з пошуку МФО не стане запитувати дані кредитної картки користувача. Для підбору відповідний компаній сервісу досить вказати в анкеті ПІБ, номер мобільного, електронну пошту та бажані умови по кредиту - суму позики, терміни погашення, цілі. 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Володимир ПАПАЧ

За тиждень у Черкаській області заражаються на ковід більше тисячі осіб

 

 

Сергій РУДИК

Про те, що розраховуємо вийнятково на силу і міць нашого війська

 

 

Валерій ВОРОТНИК

Про наших дітей

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Сьома школа отримала статус учасника програми «Google for Education»

02 жовтня 2022, 14:12

2022 10 02 7Цьогоріч Планета успіху – школа №7 святкує 30-річний ювілей. Але дружна родина сьомої школи вже отримала перші заслужені подарунки.


Цікаво
Троє українських морпіхів повернулися додому: вони з березня ховалися в окупації

01 жовтня 2022, 15:58

2022 10 01 morpihyТроє українських морпіхів змогли повернутися на підконтрольну Україні територію. Вони з пораненнями від березня переховувалися на окупованих територіях. Вижити їм допомогли місцеві мешканці.


Афіша
Смілян запрошують на «Фестиваль думок», який триватиме до 8 вересня

06 вересня 2022, 10:31

2022 09 06 festЗ 5 до 8 вересня 2022 року в Україні проходить «Фестиваль думок», у межах якого передбачено низку дискусій на суспільно важливі теми. Обговорення буде цікаве активній молоді, освітянам, історикам, соціологам, працівникам сфери культури.