Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Тепер у міській раді слідкуватимуть, щоб у Смілі не дохли бджоли

 

На крайньому виконавчому комітеті було створено постійно діючу комісію з встановлення фактів отруєння бджіл на території м. Сміла.
Комісія повинна збирати факти отруєння бджіл засобами захисту рослин, установлювати достовірність загибелі бджіл; з’ясовувати обставини, за яких сталася загибель бджіл; надавати рекомендації щодо визначення шкоди, заподіяної власникам пасік - унаслідок отруєння бджіл; віддавати в лабораторію проби матеріалу (патологічний матеріал, бджоли, продукція бджільництва, а також зелена маса рослин, ґрунт) та встановлювати джерела і причини загибелі бджіл, надавати висновки та пропозиції.
Головою цієї комісії є начальник управління економічного розвитку Сергій Зайцев, до її складу входить ще 6 службовців.
Воно то наче й смішно, але проблема дійсно серйозна.
В останні десятиліття у світі спостерігається "синдром руйнування бджолиних колоній (сімей)". І Україна стала ще одним місцем на карті, де він прогресує.
Науковці та практики сходяться на тому, що винні у цьому високотоксичні пестициди (засоби захисту рослин), кліщі вароа, вірусуні інфекції, зміни клімату.
Пестициди або безпосередньо отруюють льотних бджіл, що приносять пилок до вуликів і заражають молодих комах, або ж ослаблюють їх. І те, і друге закінчується загибеллю комахи.
Втім, як наголошують експерти, масово бджоли гинуть здебільшого через збіг одразу кількох негативних факторів.
Нині багато пасічників по всій Україні спостерігають, як у розпал медоносного сезону їхні бджолосім'ї гинуть. І земля під їхніми вуликами вкривається тільцями мертвих комах. Пасічники розповідають, що бджоли вміють плакати - вони розуміють, коли їхня сім'я вимирає. При цьому матка гине останньою: вона тримається доти, доки живе хоч частина її бджіл.

За оцінками Союзу пасічників України, у травні 2020 року в Україні загинули від 20 до 40 тисяч бджолосімей, тоді як торік за весняно-літній сезон бджолярі по всій країні втратили у десятки разів менше - близько однієї тисячі сімей.
За щонайскромнішими підрахунками, українська економіка втратила через це 50 млн грн. Точних даних не має ніхто, зокрема через те, що багато бджолярів не зверталися до офіційних структур після мору на своїх пасіках, - повідомляє BBC News Україна

scroll back to top

Коментарі  

Тетяна
+2 #2 Тетяна 02.06.2021, 09:18
Пропало, але не все. Ще можливо звернутись Ананку від імені депутатського корпусу в ту ж саму ООН, щодо перенесення дати '' Всесвітнього дня бджіл'' з травня на червень. І всьо. Меморандум в кармані. Все просто, бджоли врятовані.
Цитата
Ігор
+6 #1 Ігор 01.06.2021, 14:22
Сергій Анатолійович, ще той бджолозахистник. Але нажаль нічого з цього у Зайцева не вийде, бо Ананко не підписав в честь цієї знакової події 20.05.2021 на "Всесвітній день бджіл" меморандум з Організацією Об"єднаних націй. Все пропало.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олена НЕЧИПОРЕНКО

 

 

"Під покровом Холодного Яру"

 

Лариса КОШОВА

 

Про другу дозу вакцини і вакцинацію вагітних

 

Юрій СТУДАНС

 

Про податки і наповнення бюджету

  

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
Працюючим пенсіонерам перерахували пенсії

15 червня 2021, 17:28

Пенсійний фонд перерахував пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.


Суспільство
Смілянські пам’ятники і пам’ятні знаки закріплять за підприємствами і організаціями міста

16 червня 2021, 10:28

2021 06 14 pamyatnikСоромно, але у нашому місті досі не можуть розібратися з історичними пам’ятками, пам’ятниками, знаками, монументами, похованнями


Цікаво
У Британії підірвали градирні вугільної електростанції

15 червня 2021, 18:34

2021 06 15 vzrivПідрив градирень закритої вугільної електростанції Rugeley в Британії. Символ закінчення ери вугілля в енергетиці


Афіша
Сусіди запрошують на культурологічний фестиваль “Kamianka Music Fest”

09 червня 2021, 15:25

2021 06 03 festЧетвертий щорічний культурологічний фестиваль просто неба “Kamianka Music Fest” проходитиме 19-20 червня як завжди в місті Кам’янка