- Деталі
-
Суспільство

Заради збереження ранньоквітучих рослин Державною екологічною інспекцією Центрального округу розпочато операцію "Первоцвіт-2021".
Як пояснюють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, усі види первоцвітів занесені до Червоної книги, і треба робити усе можливе, щоб їх кількість у природі не зменшувалась.
Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, сон-трава тощо. Переважна більшість цих рослин, які продаються по всій території України навесні, знищені в природних місцях зростання і привезені до місця продажу. Квіти часто виривають з цибулинами і везуть разом з ними, щоб продовжити термін «зберігання» букетів. Відновлення рослин у природі після цього неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.
Тож на правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП), конфіскації об’єктів рослинного світу, а також сплати збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю.
«Купуючи підсніжники чи інші види первоцвітів, ви підтримуєте варварський браконьєрський бізнес, формуючи попит. Немає попиту – немає пропозиції», – підсумовують лісівники.