Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

До 5-річчя Черкаського археологічного музею в експозиції виставили горшик зарубинецької культури за часів Ісуса Христа

 

Днями Черкаському міському археологічному музею Середньої Наддніпрянщини виповнилося рівно 5 років. Його колекція булла сформована у 2016 році на основі матеріалів Черкаської лісостепової археологічної експедиції.
«До дня народження музею ми підготували подарунок нашим відвідувачам - новий експонат у експозиції музею. Це щойно відреставрований горщик зарубинецької культури (кінець ІІІ ст. до н.е. - середина І ст. н.е.), знайдений під час розкопок минулого літа в історичному центрі Черкас, у дворі будівлі по вулиці Байди-Вишневецького 2», – розповідають науковці музею.
Саме тут, уточнюють, на пагорбі над Дніпром у часи Юлія Цезаря та Ісуса Христа існувало поселення наших далеких предків. Адже більшість учених вважають зарубинецьку культуру матеріальним відображенням останнього етапу існування все ще єдиного праслов'янського етносу, носія єдиної праслов'янської мови.
«Але вже із середини І ст. нашої ери розпочалися історичні та етнічні процеси, що призвели до початку розселення слов'ян, розпаду праслов'янської народності на окремі племена та формування на їх основі сучасних слов'янських народів», – пояснюють у археологічному музеї.
І додають, нині автор розкопок Дмитро Павлович Куштан завершує опрацювання матеріалів з минулорічних розкопок в Черкасах, тож незабаром для експонування буде готово ще чимало унікальних матеріалів з ранньої історії та передісторії Черкас.
До речі, за пройдешні роки науковці Черкаського археологічного музею можуть похвалитися чималими здобутками. Зокрема, тільки у рік створення вони провели успішну польову експедицію, здійснивши рятувальні розкопки на скіфському поселенні Панський Острів у селі Новоселиця Чигиринського району та привези звідти кількасот експонатів. Вже наступного літа організували 16 археологічних розвідок на території Черкас та у 5 районах області та отримали кілька тисяч нових експонатів.
Також в музеї було засновано археологічне фондосховище, куди прийняли на зберігання 10 330 експонатів, заклавши основи допоміжних музейних колекцій – палеонтологічної, етнографічної, нумізматично-боністичної, черкасознавчої, антропологічної та палеозоологічної.
Серед просвітницької роботи науковців археологічного музею – майстер-класи, виїзні заняття, історико-архітектурні екскурсіі по місту та області, ілюстровані лекції з археології та багато іншого.
З 2016 року наукові співробітники Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини стали авторами 77 фахових наукових публікацій в Україні і за кордоном, серед них – 2 книги і 1 дисертація.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

Василь ЦИРІЛЬ

Щодо традицій та їх спотворення...

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Грошова допомога при народженні дитини 2023: порядок отримання

16 січня 2023, 16:28

2023 01 16 dopПри народженні дитини батьки можуть розраховувати на підтримку від держави. Йдеться про грошові виплати, які буде нараховано та виплачено, незважаючи на воєнний стан, а також про «пакунок малюка».


Суспільство
Чоловік незаконно вирубав ліс на суму понад 2,3 млн грн

30 січня 2023, 17:27

2023 01 30 lisНа території нашого району один чоловік, який є керівником кількох суб’єктів господарської діяльності, незаконно вирубав у лісі 500 дерев і продав їх за 2,3 млн грн.


Цікаво
Фіксуватимуть, хто і коли переглядав персональні дані українців

30 січня 2023, 18:28

2023 01 30 diyaplУряд ухвалив постанова про новий порядок взаємодії між державними реєстрами у системі «Трембіта» та підключення до неї.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років