Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

До 5-річчя Черкаського археологічного музею в експозиції виставили горшик зарубинецької культури за часів Ісуса Христа

 

Днями Черкаському міському археологічному музею Середньої Наддніпрянщини виповнилося рівно 5 років. Його колекція булла сформована у 2016 році на основі матеріалів Черкаської лісостепової археологічної експедиції.
«До дня народження музею ми підготували подарунок нашим відвідувачам - новий експонат у експозиції музею. Це щойно відреставрований горщик зарубинецької культури (кінець ІІІ ст. до н.е. - середина І ст. н.е.), знайдений під час розкопок минулого літа в історичному центрі Черкас, у дворі будівлі по вулиці Байди-Вишневецького 2», – розповідають науковці музею.
Саме тут, уточнюють, на пагорбі над Дніпром у часи Юлія Цезаря та Ісуса Христа існувало поселення наших далеких предків. Адже більшість учених вважають зарубинецьку культуру матеріальним відображенням останнього етапу існування все ще єдиного праслов'янського етносу, носія єдиної праслов'янської мови.
«Але вже із середини І ст. нашої ери розпочалися історичні та етнічні процеси, що призвели до початку розселення слов'ян, розпаду праслов'янської народності на окремі племена та формування на їх основі сучасних слов'янських народів», – пояснюють у археологічному музеї.
І додають, нині автор розкопок Дмитро Павлович Куштан завершує опрацювання матеріалів з минулорічних розкопок в Черкасах, тож незабаром для експонування буде готово ще чимало унікальних матеріалів з ранньої історії та передісторії Черкас.
До речі, за пройдешні роки науковці Черкаського археологічного музею можуть похвалитися чималими здобутками. Зокрема, тільки у рік створення вони провели успішну польову експедицію, здійснивши рятувальні розкопки на скіфському поселенні Панський Острів у селі Новоселиця Чигиринського району та привези звідти кількасот експонатів. Вже наступного літа організували 16 археологічних розвідок на території Черкас та у 5 районах області та отримали кілька тисяч нових експонатів.
Також в музеї було засновано археологічне фондосховище, куди прийняли на зберігання 10 330 експонатів, заклавши основи допоміжних музейних колекцій – палеонтологічної, етнографічної, нумізматично-боністичної, черкасознавчої, антропологічної та палеозоологічної.
Серед просвітницької роботи науковців археологічного музею – майстер-класи, виїзні заняття, історико-архітектурні екскурсіі по місту та області, ілюстровані лекції з археології та багато іншого.
З 2016 року наукові співробітники Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини стали авторами 77 фахових наукових публікацій в Україні і за кордоном, серед них – 2 книги і 1 дисертація.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Лариса КОШОВА

Про те, що у Черкаси привезли 4720 доз китайської вакцини CoronaVac

Максим СТЕПАНОВ

 

Епідемія починає йти на спад 

 

Тетяна ПРОЦЕНКО

Про те, як проходить вакцинування у селах територіальних громад Смілянщини

 
 
Політика
На сесії міської ради розглянули більше 100 питань і заслухали звіт начальника поліції

24 березня 2021, 14:51

2021 03 24 sesiya0Сьогодні відбулась чергова 11-та сесія Смілянської міської ради.


Економіка
З квітня до 9 червня у Смілі проводитимуть рейди для охорони водних біоресурсів міста

09 квітня 2021, 17:25

2021 04 09 tyasminНа виконкомі проголосували питання щодо охорони та відтворення водних біоресурсів міста.


Суспільство
До нематеріальної спадщини нашого краю включено 12 кращих обрядів

18 квітня 2021, 14:05

2021 04 15 den

Сьогодні, 18 квітня, відзначають Міжнародний день пам’яток і визначних місць. До цієї дати обласне управління культури підготувало низку інформаційних повідомлень, з яких ви більше дізнаєтеся про нематеріальну культурну спадщину.


Цікаво
Самоізоляція по-багатому: сади на міських дахах

18 квітня 2021, 15:29

2021 04 08 sad

Світовий журнал архітектури та дизайну DeZeen зібрав найкращі приклади садів на міських дахах, де можна насолоджуватися свіжим повітрям.


Афіша
У Смілі готуються провести фестиваль-конкурс «СУЗІР`Я БАГАТОДІТНОЇ СІМ`Ї - 2021»

15 квітня 2021, 15:30

2021 04 15 simya

За сприяння відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту 14 травня, до Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї, у приміщенні міського будинку культури відбудеться міський фестиваль - конкурс «Сузір’я талантів багатодітної сім’ї - 2021».