Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

710 60 без адреси

 

 

Афіша

Ліна Тесленко

Tuslenko

 

журналістка


Про розклад уроків у школах і притомність чиновників Міністерства освіти


Учора побачила остаточний розклад свого семикласника. У дванадцятирічних дітей у нинішньому навчальному році буде по сім уроків. Щодня.
Математика вже розділилася на геометрію та алгебру, а з «важкої артилерії» додалися хімія і фізика.
Як, власне, щороку. Музика, образотворче мистецтво, фізкультура, основи здоров’я, технології (так заковиристо нині називається звичайне трудове навчання, де, як і 20-30 років тому, діти збивають табуретки і вирізають дерев’яні серветниці та шиють фартушки, — життя іде, а шкільні «технології» все стоять на місці) — це все теж є у розкладі.
Хоча я чомусь наївно сподівалася на здоровий глузд наших чиновників від освіти, які в такий складний рік глобальної епідемії візьмуть і спростять шкільну програму, позбавивши її предметів, без яких цілком можна обійтися.
По-перше, заради того, щоб діти якомога менше часу перебували в колективі, а по-друге, щоб не перевантажувати їх оцими сьомими-восьмими уроками, які виснажують і фізично, і морально. Або ж принаймні перевести їх у дистанційний формат.
Вивчити пісню, намалювати малюнок, пробігти коло на стадіоні — це все, погодьтеся, можна зробити й без сидіння в класі.
До речі, в нашій школі гаряче харчування для школярів середніх і старших класів не передбачене через карантинні обмеження (добре, хоч роботу буфетів дозволили, хоча спочатку був намір «обійтися» без них).
Що має їсти дитина в школі до 15:05 (саме о цій порі закінчується сьомий урок) — це тепер клопіт батьків. І це — ще один аргумент до того, аби скоротити перебування дитини в школі!
Із понеділка вчителька повідомила, що учні середньої та старшої школи мають перебувати не тільки на перервах, а й під час уроків у масках.
Сім (а в старших класах і вісім) уроків у масках! Шановні чиновники Міністерства освіти, ви притомні? Співати під час уроків музичного мистецтва теж діти будуть у масках? Як і бігати на фізкультурі? Чи ви все-таки зберете до купи залишки здорового глузду і скасуєте бодай на рік усі ці малювання-музики-праці? Не назавжди, а доки не налагодиться епідеміологічна ситуація в країні.
Хтось може зауважити, що «за бортом» залишаться вчителі цих предметів. Не залишаться, бо, як правило, вони викладають у школах ще й інші дисципліни, а враховуючи, що в школах катастрофічно не вистачає учителів груп продовженого дня (ГПД), всім їм знайдеться робота. Зрештою, обов’язок держави — подбати не лише про дітей, а й соціальний захист учителів у цих форс-мажорних обставинах.
До речі, про ГПД. Ще 18 серпня столичний Департамент освіти звернувся до МОН iз проханням скасувати старі норми, згідно з якими група продовженого дня відкривається, коли є заяви від батьків 30 дітей.
Як правило, в одному класі стільки бажаючих не набирається, тому раніше з кількох класів робили одну зведену ГПД. Але в нинішній ситуації контактувати дітям кількох класів не те що недоцільно, а небезпечно.

Відтак МОН заборонило об’єднувати класи в ГПД. А школам що робити? І батькам, які не можуть о 12-13-й годині забирати дітей додому, бо працюють?
У п’ятницю, 11 вересня, директор столичної школи №210 Дмитро Ламза в лоб ставив це питання присутньому в ефірі програми «Свобода слова» заступнику міністра освіти Андрію Вітренку.
Документ, якого чекають школи, і який вочевидь потребує на підготовку максимум одного дня чи двох, Міністерство не може видати майже місяць!
«Ми бачимо цю проблему і будемо працювати над її вирішенням», — відповів заступник міністра. Майже місяць міністерство дивиться на проблему і нічого не робить у час, який вимагає миттєвих рішень!
Утiм заради справедливості скажу, що рішення чиновники все ж таки приймають. Та ще й які! Чого тільки варте свіже повідомлення про те, що випускники українських шкіл iз 2021 року обов’язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО!
Про це повідомила заступниця директора Центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Раніше, нагадаю, випускники могли обирати між математикою та історією України.
У рік, коли з навчанням абсолютно нічого незрозуміло — чи буде воно очним, чи перейде в дистанційний режим, — чиновники запроваджують обов’язковий іспит iз математики, яку вивчити поза школою в дистанційному режимі, погодьтеся, неможливо! Шановні, ви серйозно?!
Так, рішення про це ухвалював ще уряд Гройсмана в 2019 році. Звісно, про труднощі в навчальному процесі, викликані епідемією, тоді ще нікому й не снилося. Навчальний рік щойно почався, а чимало шкіл уже на карантині.
А ще навіть і мряки та осінніх холодів не було, які безперечно погіршать епідеміологічну ситуацію. То навіщо ускладнювати те, що й зараз перебуває у вкрай хиткому стані?
Та чиновникам не до цього.
Вони все міркують над новими «формами роботи». Знайома мама хлопчика-другокласника розповіла, що дитина навчається через день: «День ходить до школи, а наступного дня беру його з собою на роботу. Якби ще тиждень через тиждень, то відвозила б до батьків у село. А так — виходу немає».
Цікаво, якою логікою керувався той мудрагель, який придумав такий «формат» навчання? Що мамин-татiв колектив буде безпечніший для малого, ніж свій клас? Та шукати логіку в роботі чиновників від освіти поки що марна справа.

 

Джерело «Україна молода»

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Анатолій СЕМИНОГА

 

Чим відрізняються ВО «ЧЕРКАЩАНИ» від інших партій 

Марина КЕЛЬВИЧ

 

Про себе і команду ВО "ЧЕРКАЩАНИ"

 

Олег КНИЖ

 

Майбутнє нашого міста ми створимо разом 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Наразі явка виборців у Смілі складає близько 13 %

25 жовтня 2020, 14:43

2020 10 25 yavka

Сьогодні, 25 жовтня, в Україні проводяться місцеві вибори. Голосування за кандидатів у депутати місцевих рад усіх рівнів та глав населених пунктів триватиме з 08:00 до 20:00, а перші результати екзит-полів з'являться після закриття виборчих дільниць


Цікаво
Зарплати в Кабміні: скільки Шмигаль і міністри заробили у вересні

25 жовтня 2020, 15:30

2020 10 21 zpp

Конституційний суд України в кінці серпня скасував карантинні обмеження зарплат чиновників.


Афіша
25 жовтня о 19.00 відбудеться зустріч з поетесою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ

22 жовтня 2020, 17:27

2020 10 22 zystrich

Цієї неділі, 25 жовтня, після того, як всі проголосують, о 19.00 можна відпочити душею – поспілкуватися онлайн з успішною жінкою – поетесою, журналістом, редакторкою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ.