Відео
- Деталі
-
Цікаво
-
06 вересня 2017, 17:37
Жителю Сміли Тарасу Григоровичу Шевченку трохи більше за півсотню років, а життєвого багажу вистачить на кількох. Дивуються сусіди, дивуються знайомі: і коли він тільки встигає «намотувати» добрі справи. Ось і нинішнього літа отримав диплом психолога Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Перший раз вищу освіту здобув у молодому віці, працюючи на ВО «Оризон»: без відриву від виробництва закінчив Київський політехнічний інститут. Тарас Григорович сповна скуштував і підприємницького хліба, набивши не одну гулю, гасаючи далеко від отчого краю. Слава Богу сьогодні у нього, як і в дружній родині, все гаразд. Тезка Великого Кобзаря чудово знається на лікування травами. При чому ніколи не відмовляє людям, котрі звертаються за допомогою. «Все це у мене від прабабусь, які з неабияким даром розумілися на зіллі, - говорить Тарас Григорович. - Справа - копітка, але дуже потрібна людям. Нерідко буваю в Холодному Яру, де налічується не менше півтори сотні видів рослин. Добре знаю всі тонкощі кожної з них. Там, на хуторі Буда, де росте знаменитий в усьому світі дуб Залізняка, познайомився з екопоселенцями, які вісім років тому залишили Київ, Одесу та інші крупні міста й переїхали жити в глибинку. Усього - 12 сімей. Виявилось, що більша частина з них вилікувалась саме завдяки…зіллю».Добре розуміється в народній медицині і дружина добродія Шевченка Іра. Подружжя дружно займається травництвом, відчуває себе на багато років молодшим, а головне - нікому не відмовляє в лікуванні народними методами. На думку Тараса Григоровича, лікують і мудрі поради. Тож здобута друга вища освіта якнайкраще сприятиме корисним справам на благо людей.
Дмитро Палій