Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

kosmetolog

 

Стрічка новин

 

 

710 60 без адреси

 

Відео

Як нами маніпулює телебачення

 

Як маніпулює телебачення. Послухайте курс з інформаційної гігієни "Як не стати овочем".
Чи можна вірити 1+1? А це правда, що Прямий канал Порошенка? Чому про плівки Єрмака говорять в інтернеті, а на телебачені мовчать?
Медіа збиткові. Вони живуть за гроші власника. Відповідно, транслюють його позицію - у більшій чи меншій мірі. Коли ви дивитися новини чи політичні програми - ви бачите позицію власника на події в країні.
Більшість українських телеканалів належать олігархам. Власне, «олігарх» — це людина, яка має медійні важелі впливу.
Наразі найбільше впливають на думку українців Коломойський, Пінчук, Ахметов, Фірташ і Льовочкін. І питання не в кількості каналів, які їм належать, а «масштабів уваги», яку їм вдалося отримати.
Математика олігархів щодо каналів така: популярними шоу і програмами вони нарощують хороший рейтинг каналу, а хороший рейтинг дає вплив (кількість людей, які постійно його дивляться). Проте цей вплив здебільшого реалізується не через шоу чи розважальні програми. А через випуски новин та політичні шоу.
Тобто на каналах 90 % розважального контенту, а 10% такого, що впливає на думки. І олігарх може і не постійно задіювати ці 10%, але тоді, коли треба він використовує канал на повну. І ми всі будемо жертвами.
Дивлячись інформаційні програми, ти дивишся на події в країні очима олігарха. Ти бачиш не об’єктивну картину того, що відбувається насправді, а те, що він хоче тобі показати. Щось приховати, інше підсилити, на чомусь акцентувати увагу і так далі. І так, відверті фейки теж трапляються.
Ось чотири ключові маніпуляції телебачення:
1. Замовчування — окремі події чи людей просто не згадують в ефірах каналу. Оскільки вся його робота спрямована на те, щоб максимально утримати увагу людини на ньому одному, то брак чогось і викривляє інформаційне поле людини.
2. Викривлення, зокрема й висміювання, клеймування — подання інформації в одному і чіткому забарвленні. Цей інструмент витікає з попереднього. Це можна простежити на прикладі політиків — на одних каналах хвалять одних, на інших — інших. Хоча їхні дії ті самі.
3. Псевдонародна думка — один із ключових інструментів політичних програм. У студії є люди, які голосують та / або глядачі голосують дистанційно. Усе це має пояснити, як ставитися до сказаного в студії. Пряма маніпуляція, а не соціологія.
4. Спрощення всього — людина не має думати, тоді нею простіше маніпулювати. Звісно, тепер за спрощення відповідає інтернет, проте телебачення було першим у цьому. Під егідою того, що людям потрібно все розтлумачити й розказати на пальцях, замовчували факти, контекст і вже через кілька повторних пояснень люди не розуміли реальних процесів, знаючи лише про вершину айсберга.

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Дійові особи

Олександр КОРСУН

 

Про книжку, яку повинен прочитати кожен українець 

Юрій КРЕДЗИНСЬКИЙ

 

Про те, що треба покарати винних у міському колапсі

 

Віктор ОВЧАРЕНКО

 

Мені не соромно за мою роботу у виконкомі

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
У новообраній міській раді вже замінили двох депутатів. Оновлений список депутатів: хто є хто?

11 листопада 2020, 09:25

2020 11 11 smrada

Вчора новообрані депутати Смілянської міської ради зібрались на першу сесію і отримали тимчасові посвідчення депутатів.


Економіка
Ціна хліба в Україні подорожчає на 8-10%

17 листопада 2020, 17:24

2020 11 17 xlib

В Україні очікують подорожчання хліба. Подорожчання сировинної основи продукції спонукає постійне зростання цін. З початку року вони вже збільшились на 30-50%.


Суспільство
Сьогодні у Києві мітингують сміляни-ФОПи і підприємці

04 грудня 2020, 13:27

2020 12 04 save5

Як ми вже повідомляли, наші смілянські підприємці також беруть активну участь у Всеукраїнських мітингах. Нещодавно вони протестували під парламентом проти запровадження обов’язку мати касові апарати.


Цікаво
Чи є користь від гірчичників?

03 грудня 2020, 18:28

2020 12 02 girshunnuk

«Будь ласка, тільки не гірчичник!». Казали колись таке? Цей, можна сказати жорстокий засіб, використовували чи не кожній родині совєцького союзу. Та що там союзу, гірчичники колись користувалися чималою популярністю по всьому світу.


Афіша
27-28 листопада у Смілі вшанують пам’ять жертв Голодоморів

26 листопада 2020, 09:33

2020 11 25 pamyat

27 та 28 листопада вся Україна й увесь світ вшановуватимуть пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років.