Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

710 60 без адреси

 

 

Відео

Сергій МАРЧЕНКО

 

засновник рекрутингової агенції "Борщ", експерт ринку праці

 

Про те, що пенсій не буде


- Зараз всі обговорюють слова прем'єра Дениса Шмигаля, що через 15 років пенсій не буде, і хейтять його. Але проблема пенсій виникла не при Зеленському і його шмигалях. Проблему створили благообразні сиві дідусі Кравчук, Фокін і компанія, які втратили час і не реформували пенсійну систему у 1990-і. Тоді був ідеальний шанс для змін: все лежало в руїнах і однією проблемою менше або більше для українця із "кравчучкою" і середньою зарплатою 3 долари на місяць, було по-барабану. Але в 1990-і дідусі Маш Фокіних були зайняті чимось важливішим за пенсійну реформу і на виході пенсіонери отримали дулю з маком, а не пенсії.
Коротко про суть проблеми. З часів Радянського Союзу в Україні діє солідарна пенсійна система. Це значить, що з працюючих громадян утримують податки, а з цих податків платять пенсію пенсіонерам. Ця система просто прекрасна, при умові, що кількість працюючих збільшується швидше, ніж кількість пенсіонерів. Тоді податків збирають більше і пенсії ростуть.
Але солідарна система абсолютно непридатна для країн, що втрачають населення. Коли кількість працюючих зменшується, а кількість пенсіонерів зростає, податків з працюючих вже не вистачає всім пенсіонерам. Тоді на допомогу приходить державний бюджет, що покриває дефіцит Пенсійного фонду із інших наших податків. 2020-го на дотації Фонду у держбюджеті заплановано 202 млрд грн. Це майже 20% всіх доходів бюджету! Замість того, щоб будувати дороги, надавати допомогу нужденним, купувати для армії нові літаки, Україна доплачує Пенсійному фонду, щоб він міг розрахуватися з пенсіонерами по своїм зобов'язанням. І це ще один привіт із тої чудесної країни, де була газована вода по 3 копійки і найкраще у світі морозиво.
Найгірше, що Шмигаль абсолютно правий. В Україні демографічна криза. Із 52 мільйонів нас залишилося ледве 40. Молодь виїжджає. Населення старішає. Економіка падає. Кількість тих, хто платить податки в Пенсійний фонд, зменшується. Крах солідарної пенсійної системи – питання часу.
І тоді ми побачимо грандіозне кидалово, якого ще не бачив світ. Солідарну систему змінить накопичувальна. Молоді люди замість державного Пенсійного фонду будуть відраховувати частину зарплати в приватні пенсійні фонди. Це болючий, але правильний крок, альтернативи якому немає. Але людям, яким на той час буде 50-60 років, і які все своє життя годували пенсіонерів попередніх поколінь, скажуть "Спасіба! Всі свободні!" Те, що ви платили 30-40 років, вже не має значення. Пенсії вам не буде, грошей нема. Нате вам ось ці, красиві од мертвого осла вуха, і йдіть собі з Богом!
Звичайно, будуть якісь 5 копійок компенсації на два пів вареника і багато слів про попередників, що все украли. А Кравчук і Фокін, всі в шоколаді та із все більш благородною сивиною, ходитимуть по ефірах і повчатимуть, як нам далі жити.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

 

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Анатолій СЕМИНОГА

 

Чим відрізняються ВО «ЧЕРКАЩАНИ» від інших партій 

Марина КЕЛЬВИЧ

 

Про себе і команду ВО "ЧЕРКАЩАНИ"

 

Олег КНИЖ

 

Майбутнє нашого міста ми створимо разом 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Кабмін подовжив режим надзвичайної ситуації до кінця року

30 жовтня 2020, 17:27

2020 10 29 stan

Кабінет Міністрів подовжив режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2020 року.


Цікаво
Летіла в Іспанію, а потрапила до Києва

30 жовтня 2020, 18:32

2020 10 20 ispani

30-річна Інка Фільов повинна була вилетіти з Лондона до Валенсії, але опинилася в Києві.


Афіша
25 жовтня о 19.00 відбудеться зустріч з поетесою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ

22 жовтня 2020, 17:27

2020 10 22 zystrich

Цієї неділі, 25 жовтня, після того, як всі проголосують, о 19.00 можна відпочити душею – поспілкуватися онлайн з успішною жінкою – поетесою, журналістом, редакторкою Юлією БЕРЕЖКО-КАМІНСЬКОЮ.