Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Відео

Селяни бояться, що держава кине їх напризволяще

Села виб'ються із злиднів, якщо об'єднаються в територіальні громади. Так вважають керманичі Смілянського району.
Іншого шляху немає – про це заявила на широкий загал керівник апарату Смілянської райдержадміністрації Олена Ковальська.
– Кожен із сільських голів має думати не про себе особисто – де я завтра буду і чи буду я головою, чи буде в мене зарплата голови, чи будуть ті можливості, які є сьогодні. А про те, що саме зараз настав час зважити на ситуацію і подумати – де завтра буде моє село і що я сьогодні зроблю, щоб ситуація змінилася на краще.
З цим повністю згоден і голова Смілянської райдержадміністрації Андрій Колесник.
– Ідея децентралізації полягає в тому, щоб забрати якнайбільше повноважень «зверху» і віддати їх на «низ». Тобто сільські голови стануть повноправними господарями на селі й будуть вирішувати всі нагальні питання напряму із своїми громадами.
Отож, на думку чиновників від влади, лише від сільських голів залежить успіх територіальної реформи. Якщо залишити все, як є, то село ледь животітиме.
Однак цю точку зору поділяють далеко не всі. Не всі сільські голови й не всі посадовці у самій РДА.
– Україна – це просто страшна держава за рівнем бюрократизації. Якщо ми не зламаємо старий бюрократичний апарат і не створимо новий, то будемо приречені буксувати на місці, – переконаний один із чиновників райдержадміністрації.
Із цим твердженням погоджується багато керівників сіл. На жаль, у відкриту вони не наважуються критикувати процес децентралізації і дискутувати з районною владою. Та власну думку з цього приводу все ж таки тихенько висловлюють.
– Тиснуть потроху, напружують зайвий раз. Змушують об'єднуватися в громади. А що це значить? Це значить, що держава скине на наші плечі всі проблеми. Мовляв, беріть повноваження й вирішуйте все на місцях. А де гроші взяти? Повноваження дадуть, а кошти самим шукати доведеться. Хто від цього виграє? Держава – так. А ми? – резонно запитує голова одного з найближчих до Сміли сіл.
Утім, не треба боятися територіальної реформи. Це єдиний вихід із кризової ситуації та вже випробуваний європейський шлях розвитку сільських територій. На цьому наголошує заступник голови Черкаської облдержадміністрації з питань децентралізації та об'єднання громад Ярослав Березань (до речі, наш земляк-смілянин).
– В умовах зміни системи управління є можливість суттєвого покращення якості життя українців. Це не тільки передача фінансів і повноважень, це зовсім інший підхід в управлінні територіями та прийнятті рішень. Реформа децентралізації дозволить громадам впливати на процес, змінювати якість свого життя. Передаючи на місця повноваження і кошти, держава фактично дає людям потужний інструмент для розвитку. І сільські території відіграють в цьому процесі ключову роль. Адже чим більше територій громада об'єднає навколо себе, тим більшу фінансову підтримку отримає від держави.


Вадим НІКІТІН

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК- ЯРМОЛАЄВА

Про те, що відмова Зеленського сказати хоч три слова у вечірньому відео про потужне очищення від корупції вельми показова

 

 

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
Владислав Польський став Героєм України

22 серпня 2026, 15:38

2026 08 22 Vlad29-річному Владиславу Польському присвоїли звання Героя України. За чотири дні до цього він розігнав пікап до 160 кілометрів на годину й без бронежилета помчав полем до двох поранених воїнів, на яких уже полювали російські дрони.


Цікаво
Лелеки та соняшники: на Черкащині підлітка розмалювала автобусну зупинку

21 серпня 2026, 17:32

2026 08 20 rozmУ селі Поминик на Черкащині, 15-річна Дарія Нечисюк розмалювала автобусну зупинку. Там вона зобразила лелек, соняшники та мальви.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.