Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Суспільство

Відбудовували зруйновану ворогом багатоповерхівку і цинічно крали

 

 

Під час відбудови будинку в Умані, зруйнованого ракетним ударом рф, викрито схему заволодіння бюджетних коштів.
Про це повідомляють в обласній прокуратурі.
Йдеться про відновлення дев’ятиповерхового житлового будинку в Умані, який був пошкоджений унаслідок однієї з найтрагічніших російських атак на Черкащину. Тоді один під’їзд будинку, в якому розміщувалися 27 квартир, був повністю знищений. Загинули 23 людини, серед них шестеро дітей. Ще 17 людей вдалося врятувати з-під завалів.
Саме під час відбудови цього об’єкта, де загинули мирні люди, викрито схему заволодіння бюджетними коштами.
В обласній прокуратурі кажуть, що колишній директор будівельного підприємства організував привласнення грошей, виділених на відновлення будинку. У листопаді 2023 року та в грудні 2024 року замовник за результатами тендерної процедури уклав із зазначеним підприємством договори на відновлення будинку. Слідство встановило, що під час виконання робіт директор підприємства вносив до актів виконаних робіт неправдиві відомості, завищуючи їхні обсяги. Насправді частина цих робіт або не виконувалася взагалі, або була виконана лише частково. Попри це, він підписував документи та засвідчував їх печаткою підприємства. Упродовж квітня – грудня 2024 року було оформлено низку таких документів. Внаслідок підписання та погодження недостовірних актів виконаних робіт підряднику перераховано бюджетні кошти.
За висновками експертиз, через завищення обсягів виконаних робіт підприємство незаконно отримало понад 1,4 млн грн бюджетних коштів, чим завдано збитків державі.
Дії колишнього директора кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 КК України – заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене в умовах воєнного стану, а також за ч. 1 ст. 366 КК України – внесення завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів.
Також у межах розслідування повідомлено про підозру інженеру технічного нагляду за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України).
За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУНП у Черкаській області за оперативного супроводу УСБУ в Черкаській області.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Оксана ГОПАНЮК

Gopanuk

Про евакуацію з потяга нові висновки

 

 

Валерія ЯНЕНКО

Про важливе у житті району — ветеранську політику, цивільний захист і дороги

 

Анастасія БЛИЩИК

Про те, що ми програли найголовніше — повагу до військових

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Коли аптека далеко: в Україні починають продавати ліки на заправках

28 березня 2026, 15:19

2026 03 28 likiЦього тижня перші українські АЗС починають продавати медпрепарати. Придбати можна буде лише безрецептурні засоби.


Суспільство
Після ДТП госпіталізували неповнолітнього мотоцикліста

15 квітня 2026, 12:36

2026 04 15 motoДТП за участі двох неповнолітніх мотоциклістів розслідують поліцейські.


Цікаво
Лікарі сказали родині Соні: її життя, ймовірно, буде недовгим

13 квітня 2026, 17:52

2026 04 13 soТого ранку, коли її батьки кричали один на одного, Соня прийняла рішення.


Афіша
Жива музика, талант і натхнення — у Смілі виступить «Junior Orchestra Cherkasy»

07 квітня 2026, 13:24

2026 04 07 orkУ Смілянському міському будинку культури відбудеться яскравий концерт "Junior Orchestra Cherkasy!". На вас чекає жива музика, енергія молодих талантів та незабутня атмосфера, запевняють організатори.