Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Суспільство

Мати-ведмедиця пливла 9 днів у арктичних водах, несучи на спині двох своїх ведмежат

 

 

Подвиг материнства.
Мати-ведмедиця безперервно пливла 9 днів у відкритих арктичних водах, несучи на спині двох своїх ведмежат, щоб досягти твердого льоду. Вона втратила 22% своєї ваги. Одне ведмежа не пережило подорож. Інше вижило. Дослідники, які задокументували це, сказали, що ніколи не бачили нічого подібного, це була найглибша демонстрація материнської любові, яку вони коли-небудь бачили за тридцять років арктичних досліджень.
Дані були отримані з GPS-нашийника, встановленого на самці білого ведмедя в південній частині моря Бофорта, в рамках дослідження Геологічної служби США у 2011 році. Нашийник показав дев'ять днів безперервного плавання, це 687 кілометрів відкритих арктичних вод. Лід, який мав би бути, там не був. Зміна клімату того року значно подовжила сезон відкритої води.
Ведмедиця пропливла за температур, які вбили б незахищену людину за лічені хвилини. Вона пливла, не зупиняючись, у відкритій воді не було нічого їсти. Вона несла на спині двох ведмежат протягом усієї подорожі. Молодше ведмежа не вижило. Старше ведмежа вижило. Коли мати нарешті досягла суцільного морського льоду, дані GPS показують, що вона одинадцять годин лежала на льоду. Дитинча, що вижило, притиснулося до неї. Потім вона встала і продовжила своє життя, як це роблять матері.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
У Черкасах археологи знайшли французький багнет XIX століття

24 липня 2026, 17:30

2026 07 24 vbagnet1Під час археологічних розкопок у середмісті Черкас дослідники виявили незвичну знахідку — багнет до французької гвинтівки системи Гра зразка 1874 року. Артефакт знайшли у сміттєвій ямі початку ХХ століття на одній з ділянок по вулиці Остафія Дашковича.


Цікаво
Поки ми купуємо карпатські чаї "з мохом" - в Карпатах страждає екосистема

24 липня 2026, 17:46

2026 07 24 mohТе, що ви бачите на фото в горах - це екологічне варварство. Про це через свої соцмережі говорить "Турінформ Закарпаття".


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».