Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Суспільство

НА ЧЕРКАЩИНІ ЗНАЙШЛИ БОЙОВУ СОКИРУ ЧАСІВ КИЇВСЬКОЇ РУСІ (ФОТО)

 

Бойову сокиру часів Київської Русі знайшли двоє жителів села Леськове на Черкащині. Знахідку віддали в Монастирищенський краєзнавчий музей.
Про це кореспондентові Укрінформу розповіла директорка музею Катерина Бульба.

"Напередодні хлопці відпочивали в ліску поблизу Монастирища. Біля струмка побачили шматок металу, який вимила вода. Звернули увагу на його незвичну форму. Фото виставили на спеціальному сайті «Віоліті». Там визначили, що це бойова сокира часів Київської Русі. Хлопцям почали пропонувати гроші. Упевнившись, що річ унікальна, вони принесли знайдене в музей. Тепер ми виставили його саме у часовій експозиції Київської Русі", - розповідає Катерина Бульба.

 

 

Зі слів директорки музею, сокира має лезо із загостреною опуклою частиною у вигляді півмісяця. Мала довге руків’я і вживалася в основному пішими воїнами, які стягали вершників з коня.
"Це бойовий топір так званий "бородач", – розповідає Укрінформу один із місцевих краєзнавців. – Можливо, часів Русі, можливо трохи пізнішого періоду – Великого князівства Литовського.

За словами Катерини Бульби, в районі було знайдено сліди 9 городищ черняхівської культури. Але найбільше знахідок – часів Козаччини. Саме під Монастирищем одну зі своїх визначних перемог здобув полковник Іван Богун. Тут він у 1653 році розбив польське військо Стефана Чарнецького.

 

Джерело: "Укрінформ"

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Для українських родин за кордоном оновили портал про навчання дітей

28 липня 2026, 16:22

Українські родини, які тимчасово перебувають за кордоном, зокрема й жителі Черкащини, можуть скористатися оновленим спеціальним вебресурсом, присвяченим навчанню дітей в українській системі освіти.


Цікаво
Знищення російських мега-складів - це випалювання економічного та логістичного допінгу, на якому тримається тил ворога

28 липня 2026, 17:24

2026 07 28 skladПоговоримо про російського монстра Wildberries, відео із складів якого так ефектно виглядають як виверження вулкану. І це дійсно стратегічна компанія для боліт.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».