Політика
- Деталі
-
Політика
-
25 березня 2016, 17:40
Резонансна справа про дострокове припинення повноважень міського голови Олексія Цибка набула нового розвитку. Після розгляду позовної заяви суддя Микола Манько заявив про самовідвід, посилаючись на те, що перебуває з позивачем у товариських відносинах, що може викликати сумнів у громади щодо об'єктивності у прийнятті рішення. І все було б добре, передали б справу іншому судді, який уповноважений розглядати цивільні та адміністративні правопорушення, таких іще п'ятеро осіб. Та, оскільки, суддями Ігорем Гудзюком та Олегом Компанійцем задоволено заяви про самовідвід, у судді Володимира Прилуцького немає повноважень в зв'язку з закінченням п'ятирічного строку перебування на посаді, суддя Тетяна Васильківська перебуває на лікарняному, а Василем Калашником припинено виконання обов'язків на період проходження військової служби, то розгляд даного позову неможливий. У такому випадку позов передають до територіально ближчого, тобто Кам'янського районного суду Черкаської області, якщо в п'ятиденний термін рішення не буде оскаржене.
Також до справи мера підключилася прокуратура. 22 березня Олексій Цибко написав листа-звернення до прокурора Черкаської області в якому оскаржує рішення Смілянської міської ради («Про дострокове припинення повноважень міського голови Цибка О.О.»), оскільки воно прийнято без належного обґрунтування підстав та причин звільнення з посади міського голови, а також з порушенням порядку процедури його прийняття. У листі мер зазначає, що це рішення прийнято депутатами задля реалізації політичних та корпоративних інтересів, що дезорганізовує діяльність органів місцевого самоврядування у Смілі та завдає шкоди управлінській системі міста (спираючись на другу частину 144 статті Закону України «Про місцеве самоврядування»). Також незаконність прийняття рішення Олексій Цибко мотивує тим, що воно може бути призупинено міським головою у п'ятиденний строк і внесено на повторний розгляд ради із обґрунтуванням зауважень. Якщо міська рада у двотижневий строк розглядає клопотання і двома третинами голосів відхиляє вето міського голови, то рішення про припинення повноважень набере чинності.