Політика
- Деталі
-
Політика
-
05 липня 2016, 09:21

Маже п'ять годин не могли домовитися між собою мер Сміли та депутати міської ради на вчорашній сесії. Зробили дві перерви, дискутували, кричали, чубилися – і все через порядок денний.
Всього було 64 питання, а депутати додали ще вісім своїх звернень і запитів. Зокрема, про звіт міського голови та його заступників про виконану роботу, про звіт секретаря міської ради та про переобрання членів міськвиконкому.
Такий несподіваний поворот справи дуже роздратував мера Олексія Цибка.
– Та це просто переворот! Знову та ж сама група депутатів починає керувати містом...
Хоча на початку сесії Олексій Цибко заявив, що налаштований на конструктивну співпрацю з депутатським корпусом, насправді ніякого компромісу досягти не вдалося.
Серед 33-х депутатів, які взяли участь у сьогоднішній сесії, усього десять підтримували мера, а інші створили депутатську групу «Сміляни» на чолі з секретарем міської ради Віктором Федоренком і виступали в опозиції до керманича Сміли.
Негативні емоції в сесійній залі просто зашкалювали. А додаткової напруги додавали прихильники Олексія Цибка, які критикували депутатів, кричали на них і не давали говорити.
Заручившись підтримкою «громадськості», пан мер почав «тиснути» на депутатів, пропонуючи свій варіант порядку денного сесії. А народні обранці затято опиралися, не бажаючи порушувати регламент.
Врешті-решт, майже о 16-й годині вдалося домовитися й проголосувати за потрібний порядок денний.
Розглянувши 17 питань, депутати вирішили інші розглянути на другому пленарному засіданні вже найближчим часом.
На жаль, розпочати спільну роботу з «чистого листка» мер та депутати так і не змогли – хоча до цього і закликав своїх колег депутат Анатолій Голуб.
Ситуацію в міській раді коротко, але влучно охарактеризувала депутат Наталія Терехова.
– Я прекрасно розумію, для чого створили групу «Сміляни» – щоб мати вплив на міську виконавчу владу. І це правильно! Але щоб створити цю групу, була знищена група Абажея, яка працювала результативно й повернула багато грошей до міського бюджету. До речі, групу «Сміляни» очолюють люди, які лобіюють інтереси «Енергоінвесту», Партії регіонів та власні інтереси. А ще мені не подобається, як ведеться сесія. Чому так погано підготувалися до неї? Та найголовніше – протистояння між міським головою і депутатами продовжується. Є дві протилежні сили, і не можна вибрати – до якої з них пристати...
Про розкол у міському «парламенті» сказав і депутат Олександр Головченко.
– Ми зараз бачимо певне протистояння. І жодна із сторін не говорить правду до кінця. І вводить в оману громадськість міста. Не треба піаритися! А запрошених хочу попросити вести себе толерантно і не заважати міській раді нормально працювати та дійти до розумного компромісу...
Такого напору політичних пристрастей не витримав і депутат обласної ради Олексій Давиденко, який теж взяв активну участь у сесії міськради.
– Я бачу, що у вас стоїть задача запровадити бардак у нашому місті! – заявив він в обличчя пану Цибку.
Отож, перше сесійне засідання пройшло бурхливо й суперечливо. Друга зустріч мера і депутатів теж обіцяє бути не менш захоплюючою і видовищною.


Вадим НІКІТІН