Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Політика

На Смілянщині 5 сільських рад хочуть створити нову ОТГ

Вчора відбулося зібрання сільських голів та депутатів сіл Самгородок, Макіївка, Санжариха та представників від с.Ташлик з приводу обговорення питання про об’єднання цих сіл в одну територіальну громаду.
Нараду ініціювали депутати районної ради та сільські голови цих населених пунктів, які прагнуть згуртуватися в єдину ОТГ. Вони вважають, що треба пояснити людям, що процес децентралізації влади в Україні є неминучим, ця реформа триває у всій державі, тож селам Смілянщини також доведеться об’єднуватись - і це наразі першочергове питання.
На зібранні також були присутні заступник голови районної ради Василь Латенко, начальник відділу освіти райради Василь Мельник, депутати районної ради, сільський голова с.Костянтинівка, представники адміністрації Ротмістрівської ОТГ на чолі з Володимиром Ховайбою. Обговорення відбувалось у самгородському сільському будинку культури.

 

2018 01 12 отг1


Присутні жваво дискутували, сперечались, доводили свої точки зору. Зрештою, було вирішено, що депутати сільських рад разом із сільськими головами будуть спілкуватися з жителями сіл, проводитимуть сходки у всіх куточках населених пунктів, щоб запитати і зібрати думки селян щодо об’єднання в єдину територіальну громаду.
Присутні ротмістрівчани поділились своїм досвідом, розказали про свій шлях до створення ОТГ і життя у новій громаді. Їм ставили багато запитань, вони відповідали і розказували своє бачення вирішення.
Проте жителі сіл Самгородок, Макіївка, Санжариха і Ташлик ставляться до об’єднання по різному, поки що немає єдиної думки. Одні сприймають утворення ОТГ, інші – не сприймають. Багато хто вважає, що через об’єднання сіл закриють сільські школи, знищать українське село. Начальник відділу освіти Василь Мельник пояснював, що об’єднання не таке страшне, як його малюють. Воно має на меті не ліквідацію дитсадків і шкіл, а наближення влади до людей. При об’єднанні влада опиниться у руках місцевого населення, яке саме вирішуватиме, чи закривати їм навчальні заклади, чи ні.
На зібранні люди висловили свої думки, було багато протиріч. Всі помітили, що голова Ташлицької сільської ради не з’явився на дане зібрання.
Депутат районної ради від фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Віктор Золотоверхий висловив думку обранців Смілянщини. Він сказав, що районні депутати і районна влада готові допомагати і підтримати сільські ради у створенні ОТГ, але самі жителі повинні добровільно вирішити, з ким і як вони хочуть об’єднуватись.

 

2018 01 12 отг


Так що попереду у жителів сіл Смілянщини активні дискусії щодо найвигіднішого об’єднання в ОТГ. Також залишається відкритим питання про те, де саме буде центр новоствореної громади.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олена ЗВАРИЧ

Zvarich

 

 

Про дітей і війну

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

Про те, як дві медійні особи нормалізують насилля над тваринами

 

 

Віталій ПОРТНІКОВ

Про те, що будь-який розбрат між польським і українським народами неминуче призведе до тріумфу Росії

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Українцям пояснили, як докупити страховий стаж для пенсії

23 травня 2026, 13:25

2026 05 23 stagУкраїнці, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть самостійно його докупити. Така можливість дозволяє зарахувати до стажу періоди, коли людина офіційно не працювала та не сплачувала єдиний соціальний внесок.


Суспільство
Готуються до зими: звіти посадовців Сміли є, тепер головне — результат

26 червня 2026, 11:26

2026 06 26 opalПідготовку до осінньо-зимового періоду 2026–2027 років обговорили на засіданні оперативного штабу під головуванням першого заступника міського голови Олександра Лисенка


Цікаво
Двоє людей витратили майже пів життя на те, щоб зібрати колекцію світового рівня

24 червня 2026, 17:37

2026 06 04 kolНаприкінці XIX століття Богдан і Варвара Ханенки мали одну проблему, про яку більшість людей могла лише мріяти.


Афіша
У Смілу завітає «Парк Дивотварин» для дітей

11 червня 2026, 15:27

2026 06 11 park13-14 червня Міський парк культури і відпочинку у Смілі перетвориться на великий інтерактивний простір для дітей та родин — «Парк Дивотварин» створений разом із Кернел.