Політика
- Деталі
-
Політика
-
28 вересня 2017, 10:37
«На наступній черговій сесії Смілянської міської ради буде спроба прийняти новий регламент роботи ради. Почав читати проект, який винесений на розгляд і якось згадалось славнозвісне 16 січня 2014 року, так звані "Диктаторські закони"», – обурився у соціальних мережах смілянин Богдан Дубовський.
І виклав на огляд громадськості фрагмент з проекту рішення, у якому йдеться про те, що «представники телебачення, радіо і преси акредитуються при раді на певний термін, який не може бути більшим за термін дії ради поточного скликання, через подання відповідної заяви, підписаної повноваженою на те особою засобу масової інформації секретареві ради».
Також у новому документі йдеться про те, що відмова в акредитації повинна бути вмотивованою і може бути оскаржена шляхом зверненя до ради або до суду. Натомість акредитованим представникам засобів масової інформації надається можливість ознайомлення з матеріалами, які поширюються серед депутатів на пленарному засіданні, за винятком тих, що слухаються у режимі "закритого засідання".
Не менш цікавим є й пункт № 4, у якому мова йде про те, що « у разі порушення законодавства про інформацію або цього регламенту представником засобів масової інформації рада своїм рішенням може позбавити його акредитації на визначений нею термін». Простими словами, послати куди подалі. Щоб не каламутили воду.
Навколо цього резонансного посту розгорілася неабияка дискусія у соцмережах. Смілян обурив проект нового регламенту роботи міської ради, тож вони вже назвали його «диктаторським». Люди не стримують емоцій, мовляв, хай спробують зупитини журналіста на вході до сесійної зали, або відмовити в акредитації, дуже хочеться на це подивитися.
Народ закидає авторам проекту, мовляв, влада буде красти, але цього розголошувати не можна.
«Геть берег втратили?», – звертаються до чиновників сміляни. І попереджають, що їм ніхто не зможе заборонити знімати та викладати в сітку засідання сесії. Бо у 34 статті
Конституції України чорним по білому йдеться про те, що "кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір."
Коментарі