Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Політика

Скарби Шевченківської тематики у Смілянському музеї

До 212 - х роковин з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Смілянському краєзнавчому музеї підготували виставку "Пам'ять про Великого Тараса у творчості смілянських майстрів".

 

 

Як розповіли у цьому закладі культури, експозиція об’єднала унікальні предмети з музейної колекції, подаровані небайдужими жителями міста та митцями. Директор музею Надія Вілентко зазначила, що серед експонатів — вишиті картини смілянської майстрині Тамари Зеленецької. Її роботи створені за мотивами малюнків Шевченка і відтворюють художній світ митця у техніці вишивки. Також у музеї зберігається факсимільне відтворення альбому Шевченка, з якого майстриня черпала натхнення для своїх робіт.
Особливу цінність становлять старовинні видання «Кобзаря», які подарував музею колекціонер Юрій Науменко. Серед них є книги 1894 та 1919 років.

 


В експозиції можна побачити і скульптурні та декоративні роботи. Зокрема, барельєф молодого Шевченка, виконаний з дерева майстром Миколою Матюхою, а також художні роботи народної майстрині Світлани Денисенко.
Окреме місце займають експонати, подаровані дитячою письменницею Марією Фроловою.
Колекцію доповнюють картини, вишивки та інші роботи, подаровані жителями Сміли, зокрема освітянкою Ритою Буровою та іншими небайдужими людьми.
Працівники музею запрошують смілян та гостей міста відвідати виставку і ближче познайомитися з творчістю Шевченка та роботами місцевих митців, які зберігають і примножують культурну спадщину України.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
8,8 млрд грн ПДФО сплатили на Черкащині

12 серпня 2026, 16:27

2026 08 12 pdfoУпродовж січня-липня від платників податків Черкащини до бюджетів усіх рівнів надійшло 8,8 млрд грн податку на доходи фізичних осіб.


Суспільство
Через Черкащину курсують потяги, які увійшли до найпопулярніших напрямків серпня

15 серпня 2026, 13:09

2026 08 15 potyagПотяги сполученням Київ–Одеса та Київ–Дніпро, які курсують через Черкащину, були серед напрямків із найбільшим пасажиропотоком на початку серпня.


Цікаво
Досвід, що рятує життя: що має бути в тривожній валізці

13 серпня 2026, 17:47

2026 08 13 valizaНа тлі останніх масованих російських атак в українських соцмережах знову спалахнуло обговорення щодо вмісту тривожних валізок.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.