Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Політика

Синоптики кажуть, що Новий 2025 рік зустрінемо без зимових атрибутів

 

 

Найкоротший світловий день у році вже пройшов. А народна мудрість: «сонце на літо, зима на мороз» на Черкащині поки що не працює. Замість тріскучих морозів - лондонські тумани, снігового покриву та льодових явищ немає. Природна аномалія….Причина - надходження тепла із південних широт.
На цьому наголошує головний синоптик області Віталій Постригань.
Він каже, що сьогодні, 24 грудня, буде без істотних опадів, туман з видимістю 200-500 м, на дорогах місцями ожеледиця. Температура вночі 1-3° морозу, вдень 5-7° тепла. А завтра, 25 грудня, на Різдво Христове також без опадів, на дорогах подекуди ожеледиця. Температура впродовж доби 3º морозу - 2º тепла.
«26 грудня у наш регіон «увірветься» атмосферний фронт, який місцями проявить себе мокрим снігом та посиленням вітру до небезпечних 15-20 м/с. На дорогах подекуди спостерігатиметься ожеледиця. Температура впродовж доби 3º морозу - 2º тепла», – веде далі пан Віталій.
І додає, за попередніми прогностичними розрахунками, із 27 грудня і до кінця 2024 року погоду Черкащини формуватиме антициклон. Захопивши у свою циркуляцію значну частину тропосфери він отримає статус малорухомого. Відтісняючи циклонічні вихори у північні широти, він стане бар’єром, який захищатиме Черкащину від холодних вітрів.
«Погода при таких умовах зазвичай м’яка - з температурою від невеликого «мінусу» до невеликого «плюсу». Атмосферний тиск високий, а це означає, що у хмарах можливі прояснення, тому у нічні години мороз посилюватиметься до 5-7°. Значних опадів та снігового покриву не чекаємо, що не додаватиме клопоту комунальним та іншим службам. Температура вдень 0-2 ° тепла», – пояснює Віталій Постригань.
І уточнює, варто згадати, що за останні 30 років спостережень, найтепліша новорічна ніч із температурою 5° тепла була у 2020, а найхолодніша – 19º морозу в 2014 роках. З висотою снігу 16-29 см зустріли 2019 рік, та дощем 1995 рік.
«Уже звично для останніх років, Новий 2025 рік зустрінемо без зимових атрибутів», – підсумовує Віталій Постригань.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
Смілянські водолази-рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

19 серпня 2026, 12:28

2026 08 19 vodВодолази-рятувальники Сміли провели практичні заняття з порятунку людей на воді.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.