Політика
- Деталі
-
Політика
-
28 вересня 2016, 10:23
Надзвичайно бурхливо та емоційно пройшла вчорашня позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли фінансові питання, не вони визначали хід засідання.
Кому віддати на відкуп смілянське сміттєзвалище – ось той «камінь спотикання», що викликав цілу бурю пристрастей у сесійній залі Будинку рад.
Нагадаємо, що раніше міська влада збиралася надати столичному інвестору земельну ділянку в 4 гектари поблизу полігону твердих побутових відходів на Загреблі. Навіть був підписаний протокол про наміри будівництва сміттєпереробного заводу.
Однак на вчорашній сесії депутатська більшість проголосувала за те, щоб віддати сміттєзвалище черкаській фірмі, яка займається сортуванням непотребу.
Проти такого рішення активно виступив мер Сміли у відставці Олексій Цибко. Разом із своїми прибічниками він узяв участь у роботі сесії.

Міський голова виступив перед депутатами й представниками громади та закликав їх не допускати цю фірму в Смілу. Адже, на його думку, черкасці займатимуться утилізацією хімічних відходів, а відтак існує реальна загроза перетворення нашого міста на хімічний відстійник.
Олексій Цибко запевнив депутатів, що не допустить цього – підніме на спротив людей і не пустить жодної машини з хімікатами. Точку зору мера підтримали його численні прихильники та опозиційні депутати.
Звісно, секретар міської ради Віктор Федоренко запевняв усіх, що ніяких хімічних відходів у Смілі не буде. А влада, мовляв, контролюватиме діяльність фірми.
Однак громадські активісти та депутати-опозиціонери зустріли в штики цю заяву, не повіривши жодному слову нинішнього керманича Сміли.

На деякий час сесійна зала перетворилася на своєрідне «поле битви». Вирували пристрасті, лунали образливі слова та взаємні звинувачення.
Утім, це не завадило депутатській більшості проголосувати «за». Таке рішення представники громади зустріли криками «Ганьба!» та закликами переобрати увесь депутатський корпус.

Отже, цей конфлікт матиме своє продовження. Чи вдасться черкасцям «окупувати» смілянське сміттєзвалище – покаже час.