Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Микола Дубовий

ДубовийЗаслужений журналіст України


Про дитинство спогади


–З дитинства обожнюю, коли лютує віхола. З вікна видно, як за щільною пеленою снігу заховалась Чмирева гора, у комині стугонить і завиває вітер. Батьки не випустять тебе за поріг, "бо світу Божого не видно", тож мусиш сидіти на теплій лежанці з книжкою, та слухати, як муркоче кіт, що розлігся на печі.
-Добре котові й попові!- зітхає батько, накидає на плечі куфайку і йде з хати "хоч трохи поодкидать сніг, бо треба поратись коло скотини".
З розваг ще є радіо і телевізор. Але негода часто рвала дроти, і тоді безкінечними зимовими вечорами на припічку блимала гасова лампа. Укупі з вогнем від грубки хата наповнювалась загадковим світлом.
-Це ми зараз позвикали до електрики, а колись при каганцях і пряли, і вишивали!- пригадує мама. - Було, той каганець ледь жевріє, а ти за вечір хто зна скільки нового рушника вишиєш.
Дорогу до села за ніч забузувало глибокими снігами, тож хліб у магазин хіба що кіньми з Новоселиці підвезуть і не факт, що сьогодні.
-Добре, з осені борошна купили та оце напекла коржів, - хвалиться сусідка, тітка Оля, яка традиційно зайшла до нас погомоніти. - Таке понамітало! Мій Степан вивозить за ворота сніг ночвами! А Трохимівну, мать, у тому яру замело, шо і з хати не вийде.
Тітка Ганна ( Трохимівна) на своєму віку ще й не таке бачила. Розповідала, як під час війни, ранньої весни по залишках снігу в сусіднє село босоніж ходила, то що їй ті замети?! Вона заходить у хату, закутана у товсту з китицями хустку, рум'яна від морозу:
- І як ти оце добралась?- дивуються мама з сусідкою.
- Гриць прокидав стежку до Горпини, а я од себе трохи, так і розчистили, - хвалиться Трохимівна, хоч оте "трохи"- це метрів 200!
- Я піду до Валерки, - засидівшись у хаті, відпрошуюсь погулять до товариша. Взуваю биті валянки без калош і бреду навпрошки городами. Місцями шугаю ледь не до пояса, набираю снігу у ті валянки, але вперто бреду вперед. Валерка теж міг би прийти, але він на два роки менший, видать, батьки на піч загнали. Нічого, завтра прийде, а сьогодні порішаєм, куди гайнем на лижах кататись: з Чмиревої гори ні, бо надто крута, звідти краще на санчатах, а в ярку чи на городах -буде якраз. Головне, аби баба Дмитриха не кляла, що на її грядці товчемось. Наче їй того снігу шкода, їй Богу!

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Для українських родин за кордоном оновили портал про навчання дітей

28 липня 2026, 16:22

Українські родини, які тимчасово перебувають за кордоном, зокрема й жителі Черкащини, можуть скористатися оновленим спеціальним вебресурсом, присвяченим навчанню дітей в українській системі освіти.


Цікаво
Знищення російських мега-складів - це випалювання економічного та логістичного допінгу, на якому тримається тил ворога

28 липня 2026, 17:24

2026 07 28 skladПоговоримо про російського монстра Wildberries, відео із складів якого так ефектно виглядають як виверження вулкану. І це дійсно стратегічна компанія для боліт.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».