Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Любов Велічко

velichkoжурналіст


Про білу поганку і збирання грибів


–У нас лежала дитина, яка не з'їла шматочок поганки, а просто лизнула її, - лікар дивився на нас із сином, який обнімав мене за шию. - Так от, цієї дитини уже немає. Тому я дуже радий, що ваш син поганку не кусав.
Лікар протягнув мені невеличкий лікарняний бланк виписки із токсикологічного відділення «Охматдиту». 72 години всепоглинаючого страху залишилися позаду.
Лише прийшовши додому і дивлячись на всіяну червоними цяточками від уколів дитячу ручку, яка складала пірамідку із кубиків, я змогла дозволити собі поплакати.
Адже у лікарні я не мала права показувати сину свій біль. Йому потрібна була підтримка і весела мама. І я змусила себе бути веселою мамою. Особливо в той останній вечір перед днем виписки, коли лікар сказала: "Будь ласка, прошу вас, доживіть до ранку".
Яке це неймовірне щастя - бачити обох дітей здоровими та радісними!!!!!!
А три дні до цього ми всією родиною гуляли в лісі. Син (якому 2,7 років) побіг за білочкою, сховався за кущиком і весело закричав: "Мама!". Він тримав у правій руці один із найотруйніших грибів у світі - бліду поганку.
Я вихопила гриб із руки і придивилася: на шапочці була відламана тонесенька смужка:
- Відкрий ротика! Покажи язик!, - малюк показав чистий язичок.
- Ти кусав гриба?
- Так!, - дитина щиро посміхнулася. Як виявилося пізніше, це була найпрекрасніша брехня, яку я чула у своєму житті.
За 20 хвилин сину уже промивали шлунок у лікарні, до якої ми добігли самі - корпус був на відстані 1 кілометру від місці, де ми гуляли, і ми не вірили у те, що швидка зможе приїхати швидше.
Коли ми йшли до карети швидкої, яка мала відвезти нас в "Охмадит" шестеро людей у білих халатах мовчки стояли і дивилися нам у слід. Вони дивилися так, наче прощаються із моїм сином назавжди.
Ще за годину ми були в "Охматдиті". Поки малюк спав у дорозі, я начиталася про те, як одна біла поганка вбиває цілі сім'ї. І найстрашніше - протиотрути від неї немає. Чи виживе людина - залежить лише від кількості з'їденого гриба та від того, як швидко була надана медична допомога. Адже навіть у перші дві доби жертва може не відчувати ніякого дискомфорту. А потім уже пізно їй допомагати: печінка і нирки відмовляють, і людина вмирає від кровотечі внутрішніх органів.
Аналіз крові показав в 8 разів підвищений рівень амілази. Так організм реагує на сильну отруту. Пізніше лікарі пояснили - уже сам факт того, що дитина торкалася руками поганки - став причиною такої реакції організму.
Тобто, отрута проникає навіть через шкіру!
72 години - і вдень, і вночі - дитині ставили крапельниці, вводили антибіотики, давали сиропи. Але якби син і справді відкусив шматок гриба, це не дало б жодного ефекту.
Дитячий психолог пояснила: дітей не можна водити в ліс у місця, де ростуть гриби; не можна показувати їм, що гриби можна збирати. А лікар додав: біла поганка настільки токсична, що може посіяти свої отруйні спори на гриби у радіусі 50 (!!!) метрів від себе. Тому збирати їстівні гриби на меншій відстані від неї - небезпечно для життя.
І, найважливіше. Друзі, не повторюйте моєї помилки - ніколи і ні на мить не відходьте від дитини більше, ніж на один-два метри, коли ви в лісі.
Краще бути параноїком. Як потім жити із думкою про те, що через власну неуважність померла твоя дитина?

 

Із допису у ФБ

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі

 

 
 
Політика
Негайного відкриття реєстру декларацій не буде

06 вересня 2023, 17:32

2023 09 06 radaВчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534, яким відновлюється електронне декларування. Однак негайного відкриття реєстру декларацій не буде. За цю правку народні депутати не проголосували.


Економіка
Чого чекати від посівної-2024 та яким буде врожай

19 березня 2024, 17:41

Наприкінці лютого в Україні стартувала посівна кампанія. Станом на початок березня ярими зерновими вже засіяли 68 тис. гектарів у 12 областях


Суспільство
У ніч з 30-го на 31 березня о третій годині ночі переведіть годинник

28 березня 2024, 14:29

Україна цьогоріч перейде на літній час у ніч з 30-го на 31 березня о третій годині ночі за київським часом.


Цікаво
У прямому ефірі можна спостерігати за життям лелек Грицька та Одарки

18 березня 2024, 17:38

2024 03 18 lelekaНа Полтавщині знову запустили цілодобовий стрім з гнізда лелек. У прямому ефірі на YouTube можна спостерігати за життям лелек, яких звуть Грицько й Одарка.


Афіша
За ініціативи AI HOUSE у Львові відбудеться Generative AI Spring School для ML-спеціалістів

19 березня 2024, 16:35

2024 03 19 gener1Завдяки спільним зусиллям AI HOUSE та Факультету прикладних наук Українського католицького університету у Львові запрацює школа з генеративного штучного інтелекту. Навчальний курс триватиме з 11 по 16 березня.