Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Сергі ЖАДАН

 

 

письменник

 

Гіркота, яка зміцнює…

 

- Це ви для дівчинки купуєте, яку сьогодні ховають? – питає на базарі жінка, що торгує квітами, й ми розуміємо, що сьогодні тут не перші.
Прощатися з Владою прийшло справді багато людей. І чітко можна було провести цей поділ – ті, хто знав її до війни, і ті, хто познайомився з нею в підрозділі. Вони й говорили по-різному – вчителі, друзі родини та викладачі згадували її дівчинкою, школяркою, говорили про той світ, який залишився в минулому, і про неї – ту, що залишилася в тому світі. Говорили багато, емоційно, збиваючись на щось своє. Помітно було, що ніхто з них не думав, що доведеться ось так про неї розповідати. Бійці натомість говорили більш стримано, більш сухо й пронизливо. Вони знали Владу зовсім іншою, в них немає про неї довоєнних спогадів, для них вся реальність вмістилася в ці ось останні місяці.
На цвинтарі повітря морозяне, свіже, аж обпікає. Бійці шикуються в чергу, аби попрощатися. Очі в усіх світлі, а ось обличчя потемнілі – чи то від цієї смерті, чи то від холоду. Раптом зауважуєш, що більшість із них зовсім юні, молоді. І розумієш, що для більшості з них це перше особисте прощання з близькою людиною, яка загинула. І що прощання це – дуже приватне, дуже болісне, що воно щось змінює для них, змінює докорінно й назавжди.
І всі ці ритуали на похованні загиблих, до яких важко звикнути – варта, що вистрілює в холодне грудневе небо, прапор на домовині, гімн, який співають хрипкими голосами, що не звикли до співу – все це теж змінює відчуття багатьох речей: відчуття часу, який нас усіх обступає, відчуття втрати, відчуття своїх, з якими стоїш на грудневій землі, з якими знаходишся в одному просторі, на яких можеш покластися, яких не можеш зрадити. Від усього цього стає неймовірно гірко. Проте це та гіркота, яка зміцнює, надає сенсу всьому, що відбувається: ми маємо пам’ятати про кожного загиблого, і ми маємо підтримувати кожного, хто далі тримає стрій. Оскільки стоїмо на своїй землі – холодній, промерзлій, але своїй.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Сергій РУДИК

Про депутатів від проросійських партій – опоблоки, шарії, комуністи

 

 

Микола ТОМЕНКО

Історія України НЕ ОБОВ‘ЯЗКОВА?!

 

Олександр СКІЧКО

 

Ми це зробили!

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
У Ротмістрівці слухали лекцію про щасливих людей

06 лютого 2023, 13:41

2023 02 06 lekcУ центрі надання соціальних послуг Ротмістрівської сільської ради для студентів- першокурсників Університету ІІІ віку провели лекцію ,,Сім ознак щасливої жінки''.


Суспільство
14 лютого в нашій області вимірюватимуть рівень споживання електрики

08 лютого 2023, 11:28

2023 02 08 vimirВідсьогодні і до 20 лютого проводитимуться режимні виміри погодинного активного електричного навантаження по всій країні. Це значить, що по кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень.


Цікаво
УГКЦ в Україні переходить на новий календар

07 лютого 2023, 18:27

2023 02 07 ugkcЗ 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.


Афіша
Дитяча бібліотека запрошує відвідати виставку

10 січня 2023, 16:25

2023 01 10 vistНа початку січня Україна згадувала видатного українського поета Василя Стуса, якому б цьогоріч виповнилось 85 років