Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Дійові особи

Олексій Давиденко

Давиденко1депутат обласної ради

 

Нова мінімалка: прихований зашморг*


Нова мінімалка продовжує стрімко заганяти малий і середній бізнес у глухий кут. Тільки за офіційними показниками, за останні 2 тижні в Україні закрились 128 тис. підприємств, у тому числі- близько 200 на Смілянщині.
Самоліквідовуються не тільки ті підприємства, яких держава «попросила» сплачувати соціальний збір за фактом реєстрації, незалежно від отриманого доходу, а й активні підприємства.
У першу чергу, закриваються низькорентабельні підприємці. Дехто з таких, що задіяні у малому бізнесі, бідкаються, що їх чисті доходи є незначними, а подекуди знаходяться на межі виживання. Цьому сприяли такі фактори як: різке зниження купівельної спроможності громадян, збільшення податкового навантаження, витрат по комунальних тарифах та зростання затрат на персонал тощо. Тому будь-яка, навіть, незначна негативна дія проти їх діяльності примусить декого припинити власну справу.
Тепер люди, які утримували себе, свою сім’ю, найманих працівників і їх сім’ї поповнять лави безробітних або ж змушені будуть їхати підіймати економіку чи то Польщі, чи то інших країн.
Звісно, не всі поїдуть на заробітки, а хто лишиться, будуть змушені йти на крайні міри. Оскільки витрати не можуть перевищувати доходи, то доведеться звільнити усіх найманих робітників і вести бізнес самому, або ж трансформувати декілька робочих місць в одне. У такому разі одному робітникові доведеться виконувати роботу, як то кажуть, «за себя и за того товарища», але за одну зарплату. Йтимуть, безперечно, і на інші кроки задля збереження бізнесу. Наприклад, податки платити «по-новому», а от зарплати «по-старому». Дехто з працівників погодиться навіть і на такі умови, адже залишитись без засобів до існування- це значно гірше, ніж отримувати хоча б щось.
Чи це є вихід із ситуації? Це вже питання... Реформатори потурбувались і про це. Якщо, до прикладу, комусь прийде у голову піти у «тінь»- не вийде. Адже добре відомо, що уже запроваджено систему штрафів (покарання) на суму 100 мінімальних зарплат за недопуск держінспектора до перевірки на підприємство та 96 тис.грн. за кожного виявленого робітника, що оформлений на неповний робочий день, хоча фактично працює повний.
Один такий штраф- і ви банкрут.
Якось урядовці обмовилися, що це людиноцентриська реформа, єдиною метою якої є покращення добробуту працівників і зниження рівень тіньових зарплат. Це для нас не новина, оскільки можновладці не вперше озвучували наміри щодо легалізації зарплат для збільшення надходжень у державу від єдиного соціального внеску і податку на доходи фізичних осіб. Іншими словами, це банальний спосіб наповнити держскарбницю. Водночас уряд забув врахувати вплив нової «мінімалки» на бізнес, безробіття та ціноутворення. Таке враження, що за право українців працювати чесно і незалежно, у них відбирають право на гідне існування.

 

* Редакція інтернет-видання Cміла.UA може не поділяти думку авторів, але є об'єктивним майданчиком для висловлення власного бачення актуальних подій життя Смілянщини

scroll back to top

Коментарі  

Михайло
0 #2 Михайло 15.02.2017, 13:34
Тобто зашморгом для робітника не є працювати на 1500 чи 2000 гривень заробітної плати?
Цитата
олег
+3 #1 олег 09.02.2017, 10:09
Зашморг накинули, притому на всих, а затягувать починають з найбідніших, але черга дійде до всих.
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

Дійові особи

Петро АБАЖЕЙ

Abazeu

 

 

Про майно громади

 

 

Ігор РАБОТЕНКО

Robotenko

 

  

 

Про те, що не треба втягувати КП Смілакомунтеплоенерго у розборки депутатів

Максим СОРООЧАН

Sorochan new

 

Про державні свята і національну пам’ять

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

CENTR

 

Політика
Міському голові м.Сміла Цибку О.О. від депутатів фракції ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

29 травня 2020, 09:15

2020 05 28 zvernena

На сесіях Смілянської міської ради на початку року був розглянутий та ухвалений бюджет на 2020 рік.


Економіка
З початку року область сплатила до бюджету 4,3 мільярди

07 травня 2020, 17:30

2020 05 06 podatok

Платники податків Черкащини за чотири місяці цього року сплатили до бюджетів усіх рівнів 4,3 млрд грн податків та платежів, що на 446 млн грн більше, ніж за відповідний період року минулого.


Суспільство
Рятувальники відбили у вогню 7 будівель

02 червня 2020, 15:27

2020 06 02 NS

Протягом минулого тижня в області зареєстровано 32 надзвичайні події.


Цікаво
У заповіднику «Асканія- Нова» народилося 150 сагайчат, 9 бізонів та верблюденя

01 червня 2020, 18:25

2020 05 29 Nova

Біосферний заповідник на Херсонщині отримав прибуток від продажу 20 куланів та 8 європейських ланей.


Афіша
Онлайн-лекції з «Історії мистецтва» на прикладах жінок у мистецтві

31 травня 2020, 11:27

2020 05 25 mustetstvo

Щоб цікаво дізнатися більше про жінок у мистецтві, переходьте за посиланням https://bit.ly/3akuk1V та дивіться лекції від мистецтвознавиці Олександри Кущенко.