Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Зоя Казанжі

журналістка


Про те, що найкраща подушка – фінансова


–Знаєте, є такі зустрічі/фрази, які, трапляються/чуються абсолютно випадково, але на життя впливають досить серйозно. Своєрідні тригери.
Якось, років з 25 тому, я була в поліклініці, чекала черги до лікаря. Поруч зі мною сиділа жінка. Теперішнього мого віку. Стара вже, так я собі подумала. Ми розговорилися. Вона все життя пропрацювала медичною сестрою на півтори, а часом і на дві ставки. Чоловік теж тяжко працював, я вже не пам'ятаю його професії. Вони собі відмовляли багато в чому.
- У нас немає дітей, - розповідала жінка. – Ми знали, що у нас буде тяжка старість. Без рідних. Тому вирішили, що назбираємо грошей, щоб можна було найняти людину, яка б нас доглядала.
Але сталося не так, як гадалося. Розвалився СРСР. «Згоріли» гроші на «книжках».
- Всі наші заощадження перетворилися на нуль. Ми жебраки. У нас тепер нічого немає. Ні дітей, ні грошей. Ні сил, щоб заробляти ще. І як згадаю, як ми економили все життя!.. Як ми себе позбавляли елементарних радощів… Мені не просто плакати, мені криком кричати хочеться!...
Пройшло вже багато років. Я і до цієї зустрічі не вміла економити гроші. А як економити, коли їх завжди мало, не вистачає? Коли потреб і бажань значно більше? І так, тяжко навчитися мати такі бажання, які точно в гармонії з твоїми можливостями.
Так от, зараз я всім розповідаю, що варто мати фінансову подушку. Бо коли щось станеться, чи просто все набридне, людина повинна мати змогу всіх послати і на кілька місяців залягти на дно. І ні від кого не залежати. І не вмерти від голоду.
Такої подушки у мене немає. І немає купи нерухомості, які можна здавати в оренду чи продати при потребі. Лише квартира і хата в маленькому містечку. Я собі придумала, що в разі чого, житиму в тому містечку, а квартиру здаватиму. Ну, як варіант)
Зараз аналізую і розумію, що мені завжди було страшно мати гроші. Заробляла і прагнула якомога швидше від них позбавитися. Могла роздати. Купувала подарунки і різний непотріб. Обожнюю подорожі і ми багато родиною їздили. Десь країн 40 точно об’їздили. Люблю купувати книжки. Ті, які подобаються, можу купувати в кількох екземплярах і роздавати. Можу на останні гроші купити букет квітів. Моя поведінка з грішми – питання до психологів, звісно.
Якщо ви думаєте, що з роками щось змінилось, то ні. Нічого абсолютно.
З одного боку, я весь час пам’ятала ту жінку, і у мене в голові жила і живе одна-єдина фраза з часів тієї зустрічі: у країні з дуже нестабільною і проблемною економікою ти можеш в одну хвилину втратити все. Та і старості може не бути як такої. Не всі ж доживають. То, може, варто насолоджуватися тут і зараз? А якщо раптом пощастить зістаритися і не вмерти, то що тоді?
З іншого боку, коли у мене ставалися персональні кризи чи складні часи, я не могла собі дозволити зупинитися. Бо як жити без грошей? І я тоді жаліла про кожну гривню. Потрачену невідомо на що.
Донька мене завжди заспокоює. Каже: зате ми проживали і проживаємо цікаве і насичене життя, зате ми багато їздили, багато бачили, у нас купа згадок і вражень.
Так, все так. Але мені було б легше, якби я ще тоді, років з 25 тому, по-іншому поводилась з грішми.
І ще я думаю, якби все повернути назад, то я б точно вкладала в себе. Ні, не у відвідування салонів краси. Хоча це теж потрібно. Як і спорт, і збалансоване харчування. А у свій розвиток та навчання. У те, що дозволяє бути кращою на тому професійному ринку, де ти є.
Якось прочитала, що гроші взагалі варто витрачати (після закриття базових потреб) на подорожі і на навчання. І дуже з цим погоджуюсь.
Ніколи не пізно, кажуть. Не знаю, не знаю…

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олексій ГОНЧАРЕНКО

Про те, що скоро ми зможемо продати своє зерно

 

 

Ігор КОГУТ

 

Проблем із водопостачанням у Смілі немає

 

 

Лариса САЛІМОНОВИЧ

Про те, що на біснуватих сусідів, які уявили себе царями світу, чекає сумне прощання з ілюзіями

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
З 1 липня збільшується розмір пенсій, декретних виплат, допомоги по безробіттю

02 липня 2022, 11:25

2022 07 01 groshi 009abВ Україні з 1 липня збільшується розмір пенсій, декретних виплат, допомоги по безробіттю та інших соцвиплат. Це пов'язвно зі зростанням прожиткового мінімуму, що передбачено Держбюджетом на 2022 рік.


Суспільство
Візовий режим з Росією набув чинності

02 липня 2022, 16:17

2022 07 02 vizaЗапроваджений урядом два тижні тому візовий режим з росією набув чинності у п’ятницю, 1 липня.


Цікаво
Соліст американського гурту присвятив промову і заспівав пісню Україні

01 липня 2022, 18:43

2022 07 01 promovaСоліст американського гурту Imagine Dragons Ден Рейнольдс на концерті в рамках фестивалю Opener у Польщі присвятив промову Україні.


Афіша
Енергетики оголосили ціну універсальної послуги на липень

22 червня 2022, 15:24

2022 06 22 cinaНаразі вже відома ціна універсальної послуги енергетиків на липень 2022 року.