Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

Стрічка новин

es

 

 

710 60 без адреси

 

Дійові особи

Сергій МАРЧЕНКО

 

засновник рекрутингової агенції "Борщ", експерт ринку праці

 

Про те, що пенсій не буде


- Зараз всі обговорюють слова прем'єра Дениса Шмигаля, що через 15 років пенсій не буде, і хейтять його. Але проблема пенсій виникла не при Зеленському і його шмигалях. Проблему створили благообразні сиві дідусі Кравчук, Фокін і компанія, які втратили час і не реформували пенсійну систему у 1990-і. Тоді був ідеальний шанс для змін: все лежало в руїнах і однією проблемою менше або більше для українця із "кравчучкою" і середньою зарплатою 3 долари на місяць, було по-барабану. Але в 1990-і дідусі Маш Фокіних були зайняті чимось важливішим за пенсійну реформу і на виході пенсіонери отримали дулю з маком, а не пенсії.
Коротко про суть проблеми. З часів Радянського Союзу в Україні діє солідарна пенсійна система. Це значить, що з працюючих громадян утримують податки, а з цих податків платять пенсію пенсіонерам. Ця система просто прекрасна, при умові, що кількість працюючих збільшується швидше, ніж кількість пенсіонерів. Тоді податків збирають більше і пенсії ростуть.
Але солідарна система абсолютно непридатна для країн, що втрачають населення. Коли кількість працюючих зменшується, а кількість пенсіонерів зростає, податків з працюючих вже не вистачає всім пенсіонерам. Тоді на допомогу приходить державний бюджет, що покриває дефіцит Пенсійного фонду із інших наших податків. 2020-го на дотації Фонду у держбюджеті заплановано 202 млрд грн. Це майже 20% всіх доходів бюджету! Замість того, щоб будувати дороги, надавати допомогу нужденним, купувати для армії нові літаки, Україна доплачує Пенсійному фонду, щоб він міг розрахуватися з пенсіонерами по своїм зобов'язанням. І це ще один привіт із тої чудесної країни, де була газована вода по 3 копійки і найкраще у світі морозиво.
Найгірше, що Шмигаль абсолютно правий. В Україні демографічна криза. Із 52 мільйонів нас залишилося ледве 40. Молодь виїжджає. Населення старішає. Економіка падає. Кількість тих, хто платить податки в Пенсійний фонд, зменшується. Крах солідарної пенсійної системи – питання часу.
І тоді ми побачимо грандіозне кидалово, якого ще не бачив світ. Солідарну систему змінить накопичувальна. Молоді люди замість державного Пенсійного фонду будуть відраховувати частину зарплати в приватні пенсійні фонди. Це болючий, але правильний крок, альтернативи якому немає. Але людям, яким на той час буде 50-60 років, і які все своє життя годували пенсіонерів попередніх поколінь, скажуть "Спасіба! Всі свободні!" Те, що ви платили 30-40 років, вже не має значення. Пенсії вам не буде, грошей нема. Нате вам ось ці, красиві од мертвого осла вуха, і йдіть собі з Богом!
Звичайно, будуть якісь 5 копійок компенсації на два пів вареника і багато слів про попередників, що все украли. А Кравчук і Фокін, всі в шоколаді та із все більш благородною сивиною, ходитимуть по ефірах і повчатимуть, як нам далі жити.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

che1

 

kosmetolog

 

Дійові особи

Юрій СЕГЕДА

 

Чому я йду в депутати? 

 

Світлана ЦЬОМА

 

Про цілі, які ставлю перед собою, як кандидат у депутати 

Юрій БУГАЙОВ

 

Про те, що набридло бути спостерігачем руйнації Сміли 

AZK MIG

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Депутатська більшість передала міському голові важливе Звернення

02 вересня 2020, 10:32

2020 09 03 ZV1

Сьогодні знову скликають сесію міської ради, яка має відбутися о 16.00.


Економіка
Білозірська сільська рада проводить аукціон з оренди землі

09 вересня 2020, 12:04

 

Білозірська сільська рада як організатор земельних торгів оголошує про проведення аукціону з продажу права оренди земельної ділянки


Суспільство
Вдень стовпчик термометра навряд чи перевищить 5-10º тепла

20 жовтня 2020, 08:25

2020 10 20 pogoda

Минула перша половина календарної осені 2020, яка в цьому році всіх радувала небувалим теплом.


Цікаво
Будинок в обмін на шпильку для волосся

16 жовтня 2020, 18:26

2020 10 05 spulka

Дівчина із Сан-Франциско на шляху до своєї мети.


Афіша
Цього тижня у Смілі відбудеться кілька змагань з футболу

13 жовтня 2020, 09:21

2020 10 12 fytboll

14 жовтня о 15.00 відбудеться 11 тур Першості Черкаської області з футболу серед аматорських команд І ліги на стадіоні "Авангард".