Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Деякі безхребетні організми змогли адаптуватися до життя на пластиковому «острові» зі сміття у Тихому океані — дослідження

 

 

Вчені знайшли колонії прибережних істот, зокрема йдеться про крихітних крабів, які пристосувалися до життя за тисячі миль від дому на тихоокеанському сміттєвому "острові" сміття між Каліфорнією та Гаваями.
Зазначається, що у новому дослідженні, опублікованому в журналі Nature Ecology & Evolution, команда дослідників виявила, що десятки видів прибережних безхребетних організмів змогли вижити та розмножуватися на пластиковому смітті, що роками плавало в океані.
Отримані дані свідчать про те, що забруднення океану пластиком може сприяти створенню нових плавучих екосистем видів, які зазвичай не здатні виживати у відкритому океані.
На відміну від органічного матеріалу, який розкладається і тоне протягом кількох місяців або, щонайбільше, кількох років, пластикове сміття може плавати в океанах набагато довше, даючи істотам можливість виживати та розмножуватися у відкритому океані роками.
Як сказала CNN Лінсі Харам, наукова співробітниця Національного інституту продовольства та сільського господарства та провідний автор дослідження, прибережні види знаходили на 70% пластику, що виявили вчені.
Харам та її колеги дослідили 105 пластикових предметів із Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Вони ідентифікували на смітті 484 морських безхребетних організми, що належать до 46 різних видів, з яких 80% зазвичай зустрічаються в прибережних місцях існування.
“Досить великий відсоток різноманітності — це прибережні види, а не місцеві пелагічні види відкритого океану, які ми здебільшого очікували знайти. На двох третинах уламків ми виявили, що обидві спільноти разом… конкурують за простір, але, ймовірно, взаємодіють іншими способами”, — сказала Харам.
За її словами, ймовірно, існує конкуренція за простір, тому що простір у відкритому океані вкрай обмежений, конкуренція за харчові ресурси.
“Як саме істоти потрапляють у відкритий океан і як вони там виживають, залишається незрозумілим. Невідомо, наприклад, чи вони просто їздили автостопом на шматку пластику, до якого прикріпилися біля узбережжя, чи змогли колонізувати нові об’єкти, опинившись у відкритому океані”, — сказала Харам.
За оцінками ініціативи Ocean Cleanup, на “острові” знаходиться близько 1,8 трильйона шматків пластику вагою близько 80 000 тонн. Більшість пластику, знайденого там, походить від рибної промисловості.
За даними Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), у світі виробляється близько 460 мільйонів тонн пластику на рік, і ця цифра потроїться до 2060 року.
Так, у всьому світі переробляється лише близько 9% пластикових відходів. Близько 22% усіх пластикових відходів піддаються неправильному управлінню та потрапляють у сміття, а велика їх кількість зрештою потрапляє в океани.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК- ЯРМОЛАЄВА

Про те, що відмова Зеленського сказати хоч три слова у вечірньому відео про потужне очищення від корупції вельми показова

 

 

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
Владислав Польський став Героєм України

22 серпня 2026, 15:38

2026 08 22 Vlad29-річному Владиславу Польському присвоїли звання Героя України. За чотири дні до цього він розігнав пікап до 160 кілометрів на годину й без бронежилета помчав полем до двох поранених воїнів, на яких уже полювали російські дрони.


Цікаво
Лелеки та соняшники: на Черкащині підлітка розмалювала автобусну зупинку

21 серпня 2026, 17:32

2026 08 20 rozmУ селі Поминик на Черкащині, 15-річна Дарія Нечисюк розмалювала автобусну зупинку. Там вона зобразила лелек, соняшники та мальви.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.