Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Українці за кордоном: рух на захід, початок укорінення

 

 

Війна змусила багатьох українців, переважно жінок та дітей, вимушено виїхати за межі України. Водночас вони мають міцний економічний зв’язок із Батьківщиною через карти українських банків. Альфа-Банк продовжує досліджувати статистику витрат українців за кордоном.

За останній місяць відбулися певні зміни у тенденціях користування українцями банківськими картками поза Україною, які можуть свідчити про зміни в обставинах життя вимушених мігрантів за кордоном.

Найбільша кількість українців досі перебуває у Польщі та Німеччині. Проте у червні спостерігалася певна міграція на захід: грошовий обсяг операцій з українськими картками у Польщі, Чехії, Румунії скоротився, а у Німеччині та Італії – зріс.

Незважаючи на те, що статистичні дані міжнародних організацій фіксували подальше збільшення кількості вимушених переселенців України за кордоном, у червні сумарні обсяги витрат за українськими картами скоротилися вперше від початку масової міграції у лютому. Найімовірніше, це пов’язано із частковим переносом споживання на місцеві джерела доходів (оплата праці, соціальні виплати), які нараховуються вже на платіжні карти країн перебування або надходять у готівкові формі.

Якщо у травні частка закордонних розрахунків із платіжними картками сягнула максимуму в 28%, то у червні цей показник вже скоротився до 26%. Це дуже важлива тенденція, яка найімовірніше свідчить про те, що українські мігранти «пускають фінансове коріння» у країнах перебування, і дедалі більша їхня частина може перетворитися із тимчасових на постійних.

Як і раніше, середній чек витрат українців сильно різниться за європейськими країнами. Проте останнім часом спостерігається зростання цього показника в більшості країн. Скоріше за все, це пов’язане із тим, що перехід на місцеві засоби платежу через працевлаштування та отримання допомоги відбувається передусім серед біженців із невеликими заощадженнями, які мали схильність до обмежених витрат. Також дається взнаки й інфляція: так, частка видатків на пальне у розрахунках українськими картками через закордонні POS-термінали збільшилася з 6% у березні-квітні до 9% у червні.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олександр Вівчарик

Про перейменування вулиць в Смілі

 

 

Ганна МАЛЯР

Про те, як залишатися на звʼязку в критичній ситуації

 

 

Ірина ГЕРАЩЕНКО

Про наших героїв у тилу, хто відновлює електрику, подає тепло і воду

 

 

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
Увага: ставок в оренду

26 листопада 2022, 15:24

Здається в оренду ставок біля села Ташлик


Суспільство
У Смілі обмежено 70% потужностей електроенергії

01 грудня 2022, 17:22

2022 12 01 obmЖорстка економія електроенергії – це знову основна проблема, яку коментував міський голова під час свого щотижневого спілкування із жителями міста.


Цікаво
Тривожність: сім звичок, які варто змінити

01 грудня 2022, 19:12

2022 12 01 zvЦі сім звичок поширені серед тих, хто страждає на тривожність. І хоча зміна звичок є нелегким завданням, але це варте зусиль, якщо ви хочете зменшити свою тривожність.


Афіша
19 листопада у бібліотеці вчитимуть розпису еко-сумок

17 листопада 2022, 12:26

2022 11 17 sumkaУ суботу, 19 листопада, о 14.00 у міській центральній бібліотеці ім.Олени Журливої відбудеться лекція з екології та мaйстер-клас з розпису еко-сумок.