Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI to go

 

metalobaza

Стрічка новин

 

Дійові особи

Пам'ятник справжньому коханню

Ця скульптура увіковічнила двох закоханих – італійця та українку, яких звела і розлучила війна. Однак їхнє кохання виявилося сильнішим за все і залишалося в серці кожного до останнього дня життя.

 

2020 02 16 koxana


Як повідомляє «Diaspora.ua», Луїджі і Мокрина зустрілися під час Другої світової війни в 1943 році в австрійському таборі для військовополонених. Він був солдатом, вона – примусово вивезеною на примусові роботи. Два роки вони були разом, а коли війна закінчилася, радянська влада не дозволила українці поїхати до Італії з коханим. Тож закохані розлучилися на довгі 60 років.
Дивовижна історія їхньої любові стала відома завдяки популярній телепрограмі "Чекай на мене". У 2004 році Луїджі через неї знайшов свою Мокрину. Відтоді вони щороку зустрічалися: Мокрина відвідувала Луїджі в Італії, а він приїжджав до неї в Україну.

 

2020 02 16 koxana2


Всі 60 років розлуки італієць зберігав пасмо волосся коханої і її сорочку. Після зустрічі в Україні Луїджи запропонував Мокрині одружитись і жити разом. Й був готовий купити будинок біля її обійстя. Та українка відмовила коханому, мовляв, пізно – обом було уже за 90 років.
Для мільйонів людей історія українки та італійця стала прикладом справжнього кохання, здатного подолати будь-які перешкоди - війну, час, відстань. А команда телепроекту настільки перейнялася історією цієї любові, що вирішила увічнити її. Так завдяки українським скульпторам Олександру Моргацькому і Григорію Костюкову у київському Маріїнському парку поруч з "Мостом закоханих" з'явилася нова цікава пам'ятка столиці – двоє літніх людей, які пронесли свої почуття через все життя і зустрілися через більш ніж півстоліття, стали для багатьох символом Вічного кохання.

 

2020 02 16 koxana1


В квітні 2017 року точну копію скульптури встановили і в рідному містечку Луїджі Педутто - містечку-комуні Кастель-Сан-Лоренцо. Луїджі Педутто був присутній на відкритті українського пам'ятника, але до появи монумента на своїй батьківщині не дожив – його не стало в 2013 році. Мокрина Юрзук померла через два роки.
30 квітня 2017 року, в день відкриття пам'ятника на батьківщині Педутто, на головну площу Кастель-Сан-Лоренцо вийшла майже половина містечка – більше тисячі людей.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

AZK MIG

Дійові особи

Олексій ЦИБКО

Tsubkomaska

 

 

ЗВЕРНЕННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ ДО СМІЛЯН

 

 

Сергій АНАНКО

Ananko

 

Про роботу підприємства під час карантину 

 

Леонід ГРИЩЕНКО

gruchenko

 

Про нові способи оплати за воду

 

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У Черкаській області 2 загрози: коронавірус і спад економіки

30 березня 2020, 13:33

2020 03 30 ekonom

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар розповів на брифінгу, що наразі область має два види загроз – коронавірус і спад розвитку економіки.


Суспільство
Атлантичний циклон припинить надходження холоду

01 квітня 2020, 08:32

2020 04 01 pogoda

Другий весняний місяць починається холодною погодою. Адже практично вся територія України, зокрема і Черкащина, опинилася під впливом тилової частини масштабного північного циклону, який відходить на схід. За ним поширюється холодний антициклон.


Цікаво
ЯК ЗБЕРЕГТИ ДУШЕВНИЙ СПОКІЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

31 березня 2020, 18:23

2020 03 31 poradu

Глобальна пандемія коронавірусу зачинила людей вдома, закрила кордони і призвела до економічної нестабільності. Не перейматися долею світу в таких обставинах, звісно, складно.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.