Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

АНІ Бізнес ланч

 

Стрічка новин

Дійові особи

Віктор Кравченко

КравченкоНосачівський сільський голова

 

ПРО РЕМОНТ ФЕЛЬДШЕРСЬКО-АКУШЕРСЬКОГО ПУНКТУ

 

До цього питання потрібно підходити об’єктивно та справедливо. Бо коли дехто з депутатів починає розказувати, що нічого там не зроблено та поливати брудом підрядника, то це несправедливо.
Я не на стороні конкретного підрядника, як комусь це здається. По-перше, його участь у виконанні робіт на даному об’єкті обумовлена проведенням тендерного конкурсу на умовах ЄС ПРООН за участі п’яти представників підрядних організацій та семи членів тендерного комітету, спостерігача від ЄС ПРООН, райдержадміністрації та органу місцевого самоврядування. Я на боці простих людей – своїх односельчан. Я хочу, щоб у селі працював сучасний фельдшерсько-акушерський пункт. І щоб люди отримували кваліфіковану медичну допомогу в затишному приміщенні, повністю обладнаному. Для цього і вигравала конкурси на отримання грантових коштів та участь у проектах Носачівська сільська громадська організація «Затишок».
І сьогодні потрібно приїхати і подивитися, що зроблено і що не зроблено. І з яких причин. І чого не зроблено те все, що було заплановане по проекту ЄС ПРООН. А вимагати від мене, як сільського голови та представника громадської організації, звіту щодо цього ремонту та використання коштів Європейського Союзу в керманичів району немає жодних підстав. Я можу прозвітуватися за бюджетні кошти, які надані у вигляді субвенції районному бюджету й досі не використані в повному обсязі.
Я неодноразово задавав питання голові бюджетної комісії, голові профільної медичної комісії, спілкувався з головою районної ради – та мене ніхто не чув, або просто уходили від відповіді. Я казав їм, що час збігає й осінь не за горами. І що тоді робити з ФАПом? Чули мене тільки ряд депутатів та представників адміністрації, які не в силі самостійно без більшості в раді щось змінити.
Я взагалі-то міг би скласти руки й чекати манни небесної. Виконавши частину ремонтних робіт передбачених проектом ЄС ПРООН, надав субвенцію до районного бюджету, а далі – що хочете, те й робіть. Але ремонт фельдшерсько-акушерського пункту – це спільна справа. І в мене душа болить, що даремно марнується час, а бюджетні кошти, що виділені, не використовуються, іде просте гальмування справи.
Приміщення побудоване ще 1963-го року, уявіть собі, кинулися міняти вікна, а штукатурка вся обсипалася – від стелі до підлоги. Хотіли почати утеплення передньої несучої стіни, а вона на 14 сантиметрів пішла вперед. Це трапилося ще до того, як ми в минулому році за кошти сільського бюджету перекрили дах, підсилили фундамент і зробили відмостку.
На сьогоднішній день з районного бюджету в проект ЄС ПРООН виділено 15 тисяч гривень, за ці кошти зроблена проектно-кошторисна документація (12480 гривень), також закамуфльовані кошти на рахунку центру первинної медико-санітарної допомоги: з обласного бюджету 6400 гривень, та кошти сільського бюджету у вигляді субвенції району – 48132 гривень, а сьомого вересня на косметичний ремонт приміщень з районного бюджету виділені довгоочікувані 49997 гривень (але руху по освоєнню цих коштів нуль). Здійснений лише авансовий платіж в сумі 15405,90 гривні, що складає 30% від попередніх бюджетних зобов’язань за договором №1 – загальна сума якого складає 51353 гривні.
Оце вся бюджетна частина проекту з ремонту ФАПу і за неї відповідає первинна ланка медицини – центр первинної медико-санітарної допомоги. Але його керівництво не включилося в роботу – чекає, поки хтось це зробить за них.
Чотири кабінети, де потрібно було зробити косметичний ремонт, не передбачені проектом ЄС ПРООН і я просив керманичів району ще з літа – дайте додаткове фінансування. А зараз вони розказують, що не бачили проект. І тепер влада шукає «стрілочника». Шукають винуватого, коли вже зима на носі.
Я не захищаю підрядника, але до речі, він багато що зробив за власний кошт. Зокрема, повністю переклав передню несучу стіну – 8 метрів у півтори цеглини з віконними та дверними проміжками та перемичками над ними.
А яких зусиль доклала влада району, щоб наш ФАП вчасно відремонтували та запустили? Навіть не цікавилася, що там робилося на протязі літа і що гальмувало процес.
Та найголовніше – громадська організація не може сьогодні завершити ряд робіт (нормальна господиня не красить підлогу, допоки не побілена стеля), прозвітувати за використані кошти та отримати від Європейського Союзу наступний відсоток гранту, допоки не завершені першочергові роботи по ремонту ФАПу.
Давайте ж, нарешті, щось робити…

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

AZK MIG

2018 04 26 металобаза2

Дійові особи

Тарас Висоцький

vusocjiu

 

Про соціальну відповідальність і розвиток громад 

 

Василь Латенко

latenko

 

Про те, що немає звідки брати гроші

 

 

Тетяна Шугар-Благодарна

Шугар Благодарна

 

Про екологію і свою відповідальність за шкоду природі

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 
Політика
Суд вимагає продовжити встановлювати результати виборів у 198 ВО

19 серпня 2019, 12:23

 2019 08 08 OVK

Попри те, що 5-го серпня ЦВК визнало само висуванця Сергія Рудика обраним від 198-го округу народним депутатом України, Верховний суд визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів на 198-мому окрузі, зобов'язавши ЦВК "продовжити дії щодо встановлення результатів виборів".


Економіка
Чи можливе у Смілі запровадження електронного квитка

15 серпня 2019, 11:45

2019 08 16 reklama

Великі міста України намагаються запустити систему електронного квитка. Окрім очевидних переваг у зручності використання для пасажирів та знищення корупційної складової у системі транспорту, цей спосіб модернізації не дуже дорогий.


Суспільство
Голова Ротмістрівської ОТГ розказав всю правду про свою зарплату

20 серпня 2019, 14:23

2019 08 17 OTG

Нещодавно ми публікували матеріал «Ротмістрівській ОТГ дорікнули за надто високі зарплати працівників апарату», де йшлося про робочу нараду за участю першого заступника голови Черкаської ОДА Тараса Висоцького.


Цікаво
До 100 тисяч людей загинуло від підриву «Дніпрогесу» у 1941 році

19 серпня 2019, 18:34

2019 08 19 damba

18 серпня 1941 року в Запоріжжі радянська армія, відступаючи під натиском гітлерівських військ – танків і мотопіхоти, підірвали греблю Дніпрогесу – найбільшої гідроелектростанції в Європі.


Афіша
Центральна міська бібліотека організовує два творчих вечори

15 серпня 2019, 17:30

2019 08 13 aficha

У Центральній міській бібліотеці імені Олени Журливої 16 серпня о 14.00 відбудеться ювілейний творчий вечір