Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Дійові особи

Чубівка ніяк не може стати Ленським

Даремними виявилися всі спроби жителів Чубівки повернути рідному селу давню історичну назву «Ленське». Обурені селяни готові на акції протесту, якщо народні депутати й далі ігноруватимуть думку громади.
– Ми шоковані тим, звідки взялася ця Чубівка. Село ніколи так не називалося. За радянських часів його перейменували на Ленінське. У процесі декомунізації ми хотіли повернути селу його стару назву «Ленське». Але якісь спеціалісти вирішили за нас, що хай буде Чубівка. Люди проти цієї назви! Але нас ніхто не чує… – пояснює ситуацію сільський голова Носачевого Віктор Кравченко.
За його словами, Верховна Рада вже двічі проігнорувала не лише думку жителів села, але й рішення сесій сільської, районної та обласної рад.
Коли наприкінці минулого року не вдалося добитися справедливості, Віктор Кравченко не опустив руки, а ще раз вирішив пройти по тому ж самому бюрократичному колу.
– Ми повторно пройшли процедуру громадських слухань та прийняття позитивних рішень сесіями сільської, районної й обласної рад. Подали відповідні документи на Верховну Раду – і знову наступили на ті ж самі граблі. Двадцять третього травня цього року народні депутати розглянули наше питання. У сесійній залі було триста десять депутатів. Двісті п’ять проголосували «за», три – «проти», п'ятнадцять осіб утрималося. Рішення не прийнято! Вісімдесят сім депутатів просто шаталися по Верховній Раді й не голосували. За що їм тільки зарплату платять? – резонно запитує сільський голова.
Він дивується, чого не голосували 34 депутати із пропрезидентської фракції, де перебуває і «смілянський» нардеп Сергій Рудик. Всього-на-всього не вистачило 21 голосу, щоб Чубівка стала Ленським.
Дізнавшись про таку байдужість народних обранців, обурена громада села виявила готовність «до радикальних дій».
– Люди хочуть перекривати дороги й залізницю, щоб привернути увагу найвищої влади до своїх проблем. У громади є важливе питання, а держава не поспішає його вирішити. І це дуже дратує жителів села. Ми стримуємо їх з останніх сил! – визнає Віктор Андрійович.
Уже два роки триває ця тяганина з перейменуванням. І тепер людям знову доведеться розпочинати все спочатку – від громадського обговорення й до Верховної Ради.
А вирішити це питання можна одним розчерком пера, як то кажуть.
Та народні обранці чомусь не чують простих людей – мабуть, з політичного Олімпу їх просто не видно.


Вадим НІКІТІН

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
В атмосфері нашого регіону домінуватиме антициклон із Європи «Olaf»

29 липня 2026, 06:09

2026 07 29 pogodaОдин антициклон може визначати погоду для всієї Європи. Коли він стає висотним і блокує звичний західний перенос повітряних мас, атмосфера ніби перебудовується на новий режим


Цікаво
Знищення російських мега-складів - це випалювання економічного та логістичного допінгу, на якому тримається тил ворога

28 липня 2026, 17:24

2026 07 28 skladПоговоримо про російського монстра Wildberries, відео із складів якого так ефектно виглядають як виверження вулкану. І це дійсно стратегічна компанія для боліт.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».