Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Леся ЛИТВИНОВА

 

волонтерка


Про те, що ми маємо воювати кожного дня як востаннє, щоб наші діти не відбивали пошматовану країну в дикунів з півночі


–Це війна моїх однолітіків. Так, звичайно, поряд зі мною проходять службу одночасно ті, хто молодше моїх старших дітей і ті, хто по віку могли б бути моїми батьками.
Але це наша війна. Тих, хто зустрів Незалежність в 91 році молодими і повним сили.
Це нам її принесли в дзьобику. Ми не вибороли її. Просто отримали в дарунок. І це ми майже нічого не зробили для того, аби її не втратити.
Це ми будували свої кар'єри і будинки, а не країну. Це ми ходили на концерти російських зірок. Це ми їздили на заробітки в росію, або будували спільний бізнес з російькими партнерам. Це ми святкували з дітьми Новий рік, а не Різдво. Це ми обирали президентами то Кучму, то Януковича. Це ми дозволяли проходити в парламент комуністам. Це ми не побудували рів з крокодилами між нами та нашим минулим. Це ми.
Нам було зручно. Нам було звично. Ні, не всім. Але абсолютній більшості. І я не виключення. Це мої старші доньки навчались в російській школі, бо вона була ближче до дому ніж українська. Це я працювала на Інтері, та знімала рекламу для Партії Регіонів. Це я майже не читала сучасну укранську літературу, хіба що випадково. Це я зрозуміла, що я - українка лише на Майдані, стоячи посеред палаючого міста. Я фізично відчувала як я народжуюсь. Прямо тут, посеред гарячої зими. І це було боляче.
Все в житті має свою ціну. І всі рахунки рано чи пізно доведеться сплачувати. Ну, або лишати їх у спадок дітям. Тим самим дітям, для яких ми встигли побудувати будинки, але не сильну державу. І все, що ми можемо зараз для них зробити - воювати кожного дня як востаннє. Бо вони будуть наступними.
Це їм доведеться вдягти однострій і намагатися відбивати рештки пошматованої країни у дикунів з півночі. І гинути, не встинувши нічого в цьому житті побачити, крім війни. Лише тому, що 30 років їх батьки жили спокійним життям, не забиваючи собі голови питанням як зберегти той самий скарб, який абсолютно випадково впав їм в руки.

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Зоя КАЗАНЖИ

Про те, що на дорогах України щодня гинуть у середньому 9 людей, ще близько 87 отримують травми

 

Валерія ЯНЕНКО

Про те, що безбарʼєрність починається з простих речей

 

Олена ЗВАРИЧ

Zvarich

 

 

Про дітей і війну

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Українцям пояснили, як докупити страховий стаж для пенсії

23 травня 2026, 13:25

2026 05 23 stagУкраїнці, яким не вистачає страхового стажу для виходу на пенсію, можуть самостійно його докупити. Така можливість дозволяє зарахувати до стажу періоди, коли людина офіційно не працювала та не сплачувала єдиний соціальний внесок.


Суспільство
Стрілецький батальйон отримав старлінки, ноутбуки від МХП

11 липня 2026, 10:26

2026 07 10 strilЩе один крок до посилення спроможностей на передовій: стрілецький батальйон поліції «Чорна ласка» отримав чергову партію технічної допомоги в межах програми МХП Поруч від БФ «МХП-Громаді».


Цікаво
«Можна було дати і менше… Я стільки не проживу»

08 липня 2026, 17:31

2026 07 08 sud«Можна було дати і менше… Я стільки не проживу». Ці слова Валерій Марченко сказав у суді, почувши вирок — 10 років ув’язнення. Він не помилився.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».