Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Норберт НОЙХАУС

урбаніст, гість у Смілі, екс-віце-мер міста Трір, Німеччина

Як Смілі почати розвиватись?


- Я за кілька годин подивився Смілу. Ми побували на очисних спорудах, на сміттєзвалищі, проїхались по дорогах… Всі проблеми не можу оцінити, але те, що відразу впадає в око, це 2 аспекти:
1 – забезпечення інфраструктури, якою користується все населення міста;
2 – як ми організовуємо наше співіснування і співжиття разом.
Вам потрібно вкладати гроші в ремонт інфраструктури, яка у вас вже є. Потрібна реконструкція.
Друге – це треба зайнятися «менеджментом сміття». Скільки смілян було на сміттєвому полігоні? Скільки людей бачили, що там робиться?
Мене ваш сміттєвий полігон не злякав. Тому що у Німеччині 50 років тому було так само, як у вас.
Але ми зараз говоримо про зміну клімату, про екологічні проблеми. Тож ми всі маємо змінювати свою свідомість і ставлення до цих проблем.
Кожен з нас повинен нести відповідальність за ситуацію, що склалась у місті.
Влада повинна розробити систему. А містяни повинні дотримуватись цієї системи.
Всі зароблені кошти потрібно вкладати в розвиток і нові технології, щоб уникнути екологічних проблем в майбутньому.
Пан Норберт розповів про механізм вирішення проблем, які виникли у місті Трір на початку 90-х років.
«Тоді у місті ми мали 20% безробіття, дефіцит бюджету і масове закриття підприємств. Було таке, що за три тижні ми втратили 10% робочих місць у промисловості", - розповів Норберт Нойхауз, урбаніст.
Крім того після воз'єднання Німеччини французька військова база у Трірі опинилась під загрозою закриття. Тобто 10 тисяч солдатів мали повернутись додому. У таких складних умовах громада Тріра розпочала розвивати маркетинг міста.
"Ми зібрали форум із науковців, активних громадян та чиновників і створили 5 робочих груп, які за короткий час випрацювали стратегію розвитку міста до 2020 року", - наголосив Норберт Нойхаус, урбаніст. Після того, як військову базу у Трірі закрили, уряд Німеччини передав громаді міста 450 гектарів землі та всі будівлі, де раніше мешкали солдати. На той час програма маркетингу міста вже була розроблена.
"За 25 років із військової бази ми побудували новий район міста із соціальною інфраструктурою та виробничими потужностями. Ми створили умови для того аби молодь залишалась у Трірі, отримала житло та роботу. Ми мусили бути креативними та шукати нестандартні рішення", - перконував Норберт Нойхаус.
Успіх громади Тріра став реалністю завдяки інтегрованому плануванню розвитку міста. Саме цей досвід є найціннішим. Ідея та її реалізація - це досвід, який пройшов Трір. Ви можете перейняти його, аби уникнути помилок та прискорити зміни у Смілі.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Сергій АНАНКО

Про те, чому у Смілі не розпочали вчасно опалювальний сезон

 

 

Людмила КОЗЛОВСЬКА

 

Обов’язково носіть маски і слідкуйте за сатурацією!

 

 

Олександр ТОПОЛЬСЬКИЙ

 

Зараз пацієнти ще складніше хворіють на covid

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Ціни на продукти: що подорожчало за рік майже на 90%

10 жовтня 2021, 11:21

2021 10 10 produktВ Україні ціни на продукти харчування значно зросли за рік, і подорожчання на певні групи товару злетіли на 70-88%.


Суспільство
У понеділок скрізь по Смілі вже повинно бути тепло

23 жовтня 2021, 13:25

Міський голова Сергій Ананко розповів членам виконавчого комітету, що опалювальний сезон у місті розпочнеться 25 жовтня. Ті додаткові угоди з «Нафтогаз-Трейдинг», на які всі чекали, вже підписані.


Цікаво
У Facebook планують змінити назву компанії

22 жовтня 2021, 18:32

2021 10 22 fУ Facebook планують змінити назву компанії найближчим часом, щоб відобразити акцент на побудові «метавсесвіту» .


Афіша
Смілян запрошують на відкритий мапатон

18 жовтня 2021, 11:25

2021 10 18 mapatonВідкритий мапатон: Digital Cherkasy оголошують в області з 25 жовтня до 20 листопада. Це – унікальний захід, що зробить Черкащину ще більш туристичною та доступною завдяки картографічним сервісам OpenStreetMap та Mapillary.