Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

17 вересня 2021, 17:24
17 вересня 2021, 08:30

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

Вікторія КOБИЛЯЦЬКА

журналістка, заступниця головної редакторки проєкту "Жінки – це 50% успіху України"


Про те, як стоматолог почистив зуб і лишив там 2 уламки від інструментів


–Зараз буде розповідь про наболіле – про лікування зубів. Бо наболіло мені так, що добряче влетіло в копієчку, а скільки нейронів почили в бозі, то й не порахую.
Усе тому, що наприкінці квітня я, наївна істота, пішла лікувати зуби в стоматологію біля будинку у нас у Києві, щоб не їздити кудись далеко. Виправдань мені немає, звісно. Хіба те, що востаннє лікувала зуби 15 років тому, й не думала, що все може бути аж так серйозно. Щоправда, таки погуглила лікаря. Лойко Андрій Іванович. Молодий, завзятий, є досвід роботи за кордоном, немає негативних відгуків. Нічого не йокнуло. Зуб болів, тому я відразу запитала, як нам зробити так, щоб потім не довелося цю пломбу видлубувати. На що мені відповіли, що все ок, карієс неглибокий, запалення немає. Але де там. Біль посилився, тому під час наступного візиту виявилося, що карієс таки був глибоким. А отже треба чистити канали.
Лікар почистив так, що лишив там 2 (два!) уламки від інструментів. Але приховав це від мене. Знав і нічого не сказав. Натомість призначив антибіотик, щоб «не боліло».

 

2021 07 02 zub1

 

Через два тижні біль не минав. Я зробила КТ, побачила уламки, але якось навіть вірити не хотілося, що це зі мною відбувається. Та й довіряла. Думала, може якась помилка, може це ліки так зрадливо там біліють. Тому ходила до стоматолога як на роботу. Лікар говорив, що в мене якісь особливо проблемні канали. Відкривав зуба, длубався там, промивав і закривав тимчасовою пломбою, а потім через кілька днів усе повторювалося. Це тривало якийсь час, але біль не зникав. Тож зрештою лікар зізнався, що приховував інформацію про «забуті» інструменти й сказав, що зуб треба вирвати, а клініка поставить мені імплант за півціни – 500 євро. У відповідь на моє обурення запропонував інший варіант – його товариш, лікар-ендодонт спробує дістати уламки. Спробував. Дістав один, хоча я свято вірила, що два. А перфорацію (дрібненьку дірочку), яка виникла в каналі, закрив якимось матеріалом. Після цього зуб почав боліти просто нереально, тому я знову пішла й зробила КТ. Побачила в зубові уламок і дуже засмутилася. Однак виявилося, що це не найбільша моя проблема, тому що матеріал, яким закрили перфорацію, з якогось дива «вилетів» із зуба й потрапив у гайморову пазуху. Прогнози: «або він там «капсулюється» й не турбуватиме вас, або коли буде застуда чи гайморит, може виникнути запалення й доведеться діставати» (але вже лорові, звісно). Після цього лікар знову сказав, що зуб тепер уже 100% треба рвати, і що він не розуміє, навіщо ми так довго з ним морочимося. Хвацький і самовпевнений. Майстер замовляти, а не лікувати зуби. Жодного разу переді мною навіть не вибачився, тільки раз щось там заїкнувся, але власник клініки його зупинив. Мовляв, нема чого вибачатися.
Після моєї вимоги повернути гроші й виплатити компенсацію почалося найцікавіше. «Ви незаміжня? Бо Андрій Іванович ще парубок, можемо вас оженити». Вау! Виявляється, такий розвиток подій точно вирішить мої проблеми з зубом аж бігом. І це страшенно роздратувало – якщо ти йдеш на розмову з дорослими дядьками сама, поряд із тобою немає когось із широкими плечима й у штанях, то до тебе ставляться несерйозно. Типу – а, дівчинка, що вона там може, треба її видати заміж та й по всьому.
Зрештою, гроші, які я витратила на «лікування» повернули, а щодо компенсації, то власник пан Самойленко заявив, що не несе відповідальності за дії лікаря, бо, мовляв, це ФОП, який орендує в нього кабінет. Тому якщо він там щось напартачив, то нехай сам і сплачує компенсацію. При цьому в реєстрі немає інформації про ФОПа Лойка, тому роблю висновок, що це чергова брехня. Сам Лойко вирішив, що найкращий вихід – голову в пісок, тому в якийсь момент перестав відповідати на мої дзвінки. Кризова комунікація рівень бог. Бо одна справа – брати на себе відповідальність і проговорювати проблеми ротом, а зовсім інша – просити пацієнтку відкрити рота, унеможливлюючи при цьому будь-який діалог. Хоча, якщо подивитися правді у вічі, тут не лише вина лікаря. Сама по собі стоматологія працює абияк: одна помічниця на кілька кабінетів, а лікар мусить сам собі давати раду. Яскрава картинка – інструменти для чистки каналів феєричним віялом розлітаються по підлозі, лікар матюкається, а допомогти йому немає кому (сподіваюся, це начиння хоч хтось дезинфікував після того, як воно розсипалося).
Мої митарства тривали півтора місяця. Нині я пішла в іншу клініку, де мене заспокоїли й повернули віру в лікарів – кажуть, що з зубом усе буде гаразд, реанімують і запломбують.
Але водночас я з жахом думаю, що будь-хто може втрапити в таку чудову «німецьку стоматологію» й пройти всі ці кола пекла, що й я. Або просто вирвати зуб і поставити імплант на рівному місці. Тож будьте пильні, уважні й обережні. Бо наслухалася-надивилася всякого.
Виявляється, серед лікарів це мало не звична практика – залишати «на згадку» пацієнтам у зубах різні «сувеніри». Тому треба дуже ретельно шукати свого стоматолога. І навіть якщо знайшли, краще перестраховуватися й робити КТ, якщо ваш лікар сам не показує вам усі знімки (це б’є по кишені, так, але що поробиш, довіра – дуже крихка й дорога штука).
Ага, й картинка – власне знімок, на якому видно обидва «забуті» інструменти.
Вибачте, не стрималася. Профдеформація. Зціплюю зуби, коли читаю на сайті цієї клініки про пацієнтів, які «посміхаються» «на протязі», а коли доходить, до «дивізу» й «приймають участь», то сіпається око. «Стоматологія СамойленкО – ніколи знову» – оце реальний девіз для цих горе-ескулапів.

 

2021 07 02 zub

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Юрій СЕГЕДА

 

624-річччя святкує славне місто Сміла

 

 

Валерія КОЛОМІЄЦЬ

 

Що робити, якщо у класі булінг

 

 

Валерія БАНДУРКО

Про ремонт доріг у Смілі і «Велике будівництво»

 

 

 
 
Політика
Сьогодні на сесії депутати обговорювали скандал із конкурсом на посади керівників закладів культури Сміли

19 липня 2021, 13:26

2021 07 19 sesiya19 липня відбулась 19-та позачергова сесія міської ради. І хоча на порядку денному стояли питання щодо ліквідації відділу охорони здоров’я, депутати більше обговорювали нещодавній конкурс на посади керівників закладів культури міста


Економіка
Середня зарплата у штатних працівників – більше 10 тисяч гривень

14 вересня 2021, 16:25

Більше 10 тисяч гривень – така середня номінальна заробітна плата у нашій області штатного працівника підприємств, установ та організацій із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб.


Суспільство
У парку відкриють спортивний майданчик за 100 тисяч гривень, щоб сміляни тренувались за QR-кодом

17 вересня 2021, 16:33

2021 09 17 maidanchikЯк ми вже повідомляли раніше, у Смілі на День міста планують відкрити спортивний майданчик у рамках ще одної президентської програми «Здорова Україна».


Цікаво
Учіть математику

17 вересня 2021, 17:24

2029 09 15 matemЧому математика в школі важливіша за "Плетіння бісером", "Основи підприємництва" чи "Етику однієї із релігій"?


Афіша
У цю суботу Сміла святкуватиме 624-тий День міста

15 вересня 2021, 13:30

18 вересня Сміла святкуватиме 624-ту річницю з часу заснування міста Сміла.