Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

Українці за кордоном: рух на захід, початок укорінення

 

 

Війна змусила багатьох українців, переважно жінок та дітей, вимушено виїхати за межі України. Водночас вони мають міцний економічний зв’язок із Батьківщиною через карти українських банків. Альфа-Банк продовжує досліджувати статистику витрат українців за кордоном.

За останній місяць відбулися певні зміни у тенденціях користування українцями банківськими картками поза Україною, які можуть свідчити про зміни в обставинах життя вимушених мігрантів за кордоном.

Найбільша кількість українців досі перебуває у Польщі та Німеччині. Проте у червні спостерігалася певна міграція на захід: грошовий обсяг операцій з українськими картками у Польщі, Чехії, Румунії скоротився, а у Німеччині та Італії – зріс.

Незважаючи на те, що статистичні дані міжнародних організацій фіксували подальше збільшення кількості вимушених переселенців України за кордоном, у червні сумарні обсяги витрат за українськими картами скоротилися вперше від початку масової міграції у лютому. Найімовірніше, це пов’язано із частковим переносом споживання на місцеві джерела доходів (оплата праці, соціальні виплати), які нараховуються вже на платіжні карти країн перебування або надходять у готівкові формі.

Якщо у травні частка закордонних розрахунків із платіжними картками сягнула максимуму в 28%, то у червні цей показник вже скоротився до 26%. Це дуже важлива тенденція, яка найімовірніше свідчить про те, що українські мігранти «пускають фінансове коріння» у країнах перебування, і дедалі більша їхня частина може перетворитися із тимчасових на постійних.

Як і раніше, середній чек витрат українців сильно різниться за європейськими країнами. Проте останнім часом спостерігається зростання цього показника в більшості країн. Скоріше за все, це пов’язане із тим, що перехід на місцеві засоби платежу через працевлаштування та отримання допомоги відбувається передусім серед біженців із невеликими заощадженнями, які мали схильність до обмежених витрат. Також дається взнаки й інфляція: так, частка видатків на пальне у розрахунках українськими картками через закордонні POS-термінали збільшилася з 6% у березні-квітні до 9% у червні.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Володимир ПАПАЧ

Про ріст захворюваності на Covid-19

 

 

Андрій КЛИМЕНКО

Про погрози окупантів висадити в повітря атомну станцію

 

 

Марія ДАНИЛЮК- ЄРМОЛАЄВА

Про тих чоловіків, які втекли з країни і про тих Героїв, які нас захищають

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Президент подякував за гуманітарну підтримку українців

13 серпня 2022, 14:31

Президент Володимир Зеленський подякував світу за гуманітарну підтримку українців.


Цікаво
Підлітки виклали з коробок із пластівцями український прапор. Мозаїка побила світовий рекорд

13 серпня 2022, 16:15

2022 08 13 korobki1В американському штаті Чикаго підлітки виклали мозаїку у вигляді прапору України з коробок від пластівців. Вони побили світовий рекорд, а крім цього — зібрали 15 тисяч доларів для допомоги Україні.


Афіша
11 серпня на Богдана запрошують переглянути кіно під відкритим небом

10 серпня 2022, 17:29

2022 08 10 afishУчасники «Молодіжного простору «Всі свої» продовжують збирати кошти на придбання тепловізору для хлопців із 158-го батальйону. Тож цього разу активісти проведуть цікавий благодійний захід у мікрорайоні Богдана, щоб розшевелити тамтешню молодь.