Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

Створили фермент, який розщеплює пластик за добу

Інженери та вчені з Техаського університету в Остіні (США) за допомогою штучного інтелекту розробили мутацію природного ферменту під назвою ПЕТаза, здатну розкладати пластик усього за 24 години.
Це відкриття дасть змогу розв’язати проблему відходів у світі, пише Phys.org. Новий фермент допоможе збільшити перероблення пластику та знизити вплив пластикових відходів на довколишнє середовище.
Створений фермент насамперед орієнтований на поліетилентерефталат (ПЕТ). На частку цього пластику випадає 12% від обсягу всіх світових відходів. З нього роблять пляшки, паковання для продуктів і текстиль. Новій мутації ПЕТази потрібно від кількох годин до кількох днів, щоб розщепити цей пластик на мономери, тоді як у природному середовищі ПЕТ може розкладатися століттями. Фермент зміг дуже ефективно руйнувати ПЕТ-пластмаси за температур від 30 до 50°C та у великому діапазоні рН. Він здатний майже повністю розкладати 51 різний продукт із цього виду пластику протягом тижня, а в деяких експериментах руйнував пластмаси лише за 24 години
“Можливості використання нашого передового процесу перероблення пластику безмежні в різних галузях. Він дає корпораціям можливість узяти на себе ініціативу з перероблення своєї продукції. Завдяки нашому підходу ми можемо почати думати про реальну безвідходну економіку”, – заявив співавтор розроблення FAST-PETase Гел Альпер.
Результати дослідження опубліковано в журналі Nature. Науковці вже подали заявку на патент і мають намір використовувати речовину для очищення звалищ від шкідливих для довкілля пластикових відходів.

 

 

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор КОГУТ

 

Проблем із водопостачанням у Смілі немає

 

 

Лариса САЛІМОНОВИЧ

Про те, що на біснуватих сусідів, які уявили себе царями світу, чекає сумне прощання з ілюзіями

 

Валерія БАНДУРКО

 

Про День журналіста

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
У Смілі виконали міський бюджет за травень на 100%

10 червня 2022, 16:22

2022 06 09 budgetМіський голова Сергій Ананко повідомив приємну новину – у нашому місті повністю виконано міський бюджет за травень.


Суспільство
На полях почав «хворіти» соняшник

29 червня 2022, 12:28

2022 06 29 hvorobu sonaНа посівах соняшника в нашій області відзначається початкове ураження хворобами – септоріозом, пероноспорозом, фомозом, білою гниллю.


Цікаво
Змінено принцип реєстрації земельних ділянок

27 червня 2022, 18:52

2022 06 27 kadastr11Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру запровадила принцип випадковості при розгляді заяв про державну реєстрацію земельної ділянки та внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру для низки транзакцій.


Афіша
Енергетики оголосили ціну універсальної послуги на липень

22 червня 2022, 15:24

2022 06 22 cinaНаразі вже відома ціна універсальної послуги енергетиків на липень 2022 року.