Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

ШЕ.FEST-2023 відбудеться 26-27 серпня в Моринцях

 

 

Цими вихідними, 26 та 27 серпня, в нашій області – у селі Моринці –відбудеться восьмий щорічний фестиваль Тараса Шевченка “Ше.Fest 2023”.
Ше.Fest — це інтерпретація творчості Шевченка на сучасний лад, фестиваль, який відбувається протягом двох днів у рідному селі поета під відкритим небом. Це подія зі своєю історією, на яку нас надихнув Шевченко.
«Ми хочемо зробити так, аби Шевченко був завжди модний і актуальний. Так само, як і його творчість. Але цього року фестиваль про дещо нове — про боротьбу, яку нам заповів Тарас і власне заповіт, який ми всі виконуємо. Лозунг воєнного фестивалю Ше.Фест — «Шевченко чинить опір», а цитату, яку ми обрали з «Кобзаря» під сьогодення: «Свою Україну любіть, Любіть її… Во время люте»», –наголошують організатори фестивалю.
Нагадаємо, що фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Фест» був заснований під час війни, одразу після Революції Гідності в постмайданний період — в 2014 році й трактувався тоді, як однорічна подія до 200-річчя Тараса Шевченка. Але учасники та глядачі так тепло прийняли цю подію, що фестиваль повертається в Моринці знову і знову — і так уже дев’ятий рік.
«Наш фестиваль — це не лише про Шевченка і не тільки про музику. Це вже дещо набагато більше. Це справжнє Ше.Братство — коло «своїх» людей, яке щороку розширюється. Будемо робити фестиваль на власному ресурсі та без великої музичної сцени: фактично за 0 грн, — подумали ми, коли все ж наважились оголосити дати фестивалю. Найменше хотілося відтягувати кошти від важливих потреб на фронті, тож вирішили все робити на волонтерських засадах з мінімальним бюджетом. Згодом вдалося підключити багаторічних партнерів, хтось зголосився допомогти сам — і ми зрозуміли, що вдасться зробити потужний фестиваль. Можливо, навіть найкращий за всі роки», – пояснюють організатори фестивалю.
І додають, звісно, ми не забуваємо про важливу складову — волонтерство на армію. Тож збиратимемо донати на хороший гаджет для наших військових, щоб вони змогли наблизити дату нашої перемоги. Ми поставимо маленьку сцену, куди вже запросили найкращі гурти. Обладнаємо наметове містечко і фудкорт, ярмарок і дитячу та художню галявину, театральну та фольк-сцени, будемо водити екскурсії і зустрічати гостей на просвітницькій галявині. Традиційно проведемо найкрутіший поетичний батл з визначенням найкращого Ше.Поета фестивалю.
Загалом під час фестивалю працюватиме 12 локацій. Вхід на всі події безкоштовний. Одна із наших цілей — навчити молодь відпочивати тверезо. Саме тому в дні «Ше.Fest’у» в Моринцях заборонено продавати та вживати алкогольні напої.
Головна мета фестивалю – об’єднання українців навколо ідеї пробудження гордості за свою націю, за мистецькі постаті нашої країни. Ніщо не сприяє розвиткові національної свідомості більше, ніж любов до своєї історії та мистецтва, обізнаність щодо найважливіших віх становлення української держави та культури.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Дитячі пустощі та необережність: що спричинило 17 пожеж на Черкащині

28 липня 2026, 11:29

2026 07 28 dsnsМинулої доби рятувальники та місцеві пожежні команди Черкащини 17 разів виїжджали на ліквідацію пожеж в екосистемах. У різних районах області горіли суха рослинність, сміття та стерня.


Цікаво
Поки ми купуємо карпатські чаї "з мохом" - в Карпатах страждає екосистема

24 липня 2026, 17:46

2026 07 24 mohТе, що ви бачите на фото в горах - це екологічне варварство. Про це через свої соцмережі говорить "Турінформ Закарпаття".


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».