Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Цікаво

Кабмін схвалив новий Український правопис

2019 05 24 pravopus

 

22 травня Кабінет міністрів схвалив Український правопис у новій редакції. Він замінить стару редакцію правопису 1992 року.
Про це пише “The Villаge“.
Нову редакцію розробила Українська національна комісія з питань правопису.
Рішення ухвалили “з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм”.
У новому правописі пропонують писати “пів” з іменниками окремо, якщо йдеться про половину. Наприклад, “пів Києва”, а зараз це слово пишеться через дефіс.
Також можна використовувати букву “т” замість “ф” у словах грецького походження: катедра, мітологія.
У проекті передбачається й можливість вживання “и” на початку слова перед приголосними: индик, ирод.

 

2019 05 24 pravopus111

scroll back to top

Коментарі  

Вася
+3 #3 Вася 25.05.2019, 14:16
яб цих ИНДИКІВ розігнав-би нафіг,шоб не паразітували за народні кошти.
Цитата
Полиграф
+2 #2 Полиграф 25.05.2019, 12:34
Всё равно этот бред не приживётся :)
Цитата
victor
+4 #1 victor 24.05.2019, 19:09
філологиня,индик,міт... yes,yes!!!
Цитата

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

Про мітинги не за персоналії, а за порядок в армії

 

Олександр ШВЕЦЬ

shvec

Про те, що визначено найпопулярніші чоловічі та жіночі імена, якими найчастіше називали новонароджених дітей

 

Юлія ДАНИЛЬЧЕНКО

Про те, що вік та супутні йому зміни – це нормально

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Курс валют наприкінці липня: чи варто чекати долар по 45 гривень і чому експерти не радять продавати євро

23 липня 2026, 17:34

Чи може долар зрости до 45 гривень і що буде з євро до кінця липня? Попри відносну стабільність валютного ринку, фінансисти радять уважно стежити за кількома чинниками, які можуть вплинути на курс найближчим часом.


Суспільство
Архієпископ Афанасій Шкурупій відвідав храм святого Пантелеймона у Смілі

30 липня 2026, 15:30

2026 07 30 nastУ день пам'яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона храм, названий на його честь у Смілі, відвідав архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій Шкурупій.


Цікаво
Студентка хвалилася, як їй бабця розповідала, що в СРСР хліб коштував 20 копійок і медицина була безкоштовна

29 липня 2026, 17:25

2026 07 29 sovokЦе старе радянське фото має кілька версій. Але про нього трохи пізніше. А почнемо здалеку.


Афіша
У Смілі дітей запрошують до «Кита»: на Центральній площі влаштують святкову програму

08 липня 2026, 15:27

2026 07 08 svyato11 липня на Центральній площі Сміли відбудеться незвичайний дитячий захід, організований церквою «Блага Вість».