Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Економіка

Депутати вже ухвалили бюджет Сміли на 2021 рік. Яка сума і чи вистачить місту грошей?

 

На черговій сесії міської ради депутати ухвалили бюджет Смілянської міської територіальної громади на 2021 рік. Докладніше про суму коштів міського бюджету, про статті витрат і шляхи наповнення міської казни розповів секретар міської ради Юрій СТУДАНС спеціально для сайту Сміла.ua.
- Бюджет Сміли у 2021 році складає 340 мільйонів гривень власних надходжень. Це дуже мала сума. Тому наша основна задача, як міської влади, щоб місто максимально ефективно вижило на ті кошти, які є, - говорить Юрій Іварович. - Смілянам треба пам’ятати, що міський голова - не Дід Мороз, який прийшов і відразу вирішив всі проблеми. Нам потрібно буде довго і наполегливо працювати, щоб Сміла знову почала розиватись.

- Що ми маємо? Власних надходжень – 340 млн грн. І от за ці кошти треба прожити. Ще будуть субвенції з держави на оплату праці вчителів та на потреби медиків. Але то цільові кошти, вони вже розплановані.
Оці 340 млн грн, які є, ми розподілили так, щоб закрити всі основні витрати і захищені статті. Тому ми намагалися знизити апетити всіх розпорядників коштів. До того ж зараз кінець року. Часу мало. Проте нам вдалося втиснутися у всі контрольні цифри. Ми ухвалили той бюджет, який є. Але протягом року ми будемо до нього повертатися і вносити зміни та корегувати.
Ми максимально стискали витратну частину. Наприклад, із 340 мільйонів гривень – 192 мільйони просять на свої потреби освітяни, 30 мільйонів культура. Якщо ми неекономно все роздамо, то за що ж тоді жити?
Тому ми постійно працюватимемо над наповненням бюджету. Основні надходження: це податок з доходів фізичних осіб, земельний податок і оренда, акциз.
Також ми вивчатимемо державні програми і проєкти, які фінансуються з державного бюджету. Хочемо вступити у всі можливі державні проєкти. Вивчаємо всі можливі джерела залучення коштів.

З метою економії коштів з нового року почнемо оптимізацію виконкому. Почнемо з себе. Зі структури апарату і управління. Ми проаналізуємо ефективність системи. Якщо роздутий штат чи є зайві витрати – скоротимо. Далі проаналізуємо всі сфери життєдіяльності міста – освіту, медицину, ЖКГ. Оптимізація і реформування торкнеться усіх. Але це не будуть масові скорочення. Ніхто рубати з плеча не буде. Міський голова планує оптимізувати систему послідовно і виважено, щоб не зламати все, що напрацьовано, а удосконалити і зробити продуктивним.
Бюджет розвитку складає всього 12 мільйонів гривень. Ці кошти, в основному, підуть на медицину і ремонт доріг.
Також ми аналізуємо і вивчаємо роботу комунальних підприємств Сміли. Хочемо знизити тарифи для населення, модернізувати роботу підприємств. Наступного року у цій галузі теж будуть певні зміни, - повідомив Юрій Студанс.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Олексій ГОНЧАРЕНКО

Про те, що скоро ми зможемо продати своє зерно

 

 

Ігор КОГУТ

 

Проблем із водопостачанням у Смілі немає

 

 

Лариса САЛІМОНОВИЧ

Про те, що на біснуватих сусідів, які уявили себе царями світу, чекає сумне прощання з ілюзіями

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
З 1 липня збільшується розмір пенсій, декретних виплат, допомоги по безробіттю

02 липня 2022, 11:25

2022 07 01 groshi 009abВ Україні з 1 липня збільшується розмір пенсій, декретних виплат, допомоги по безробіттю та інших соцвиплат. Це пов'язвно зі зростанням прожиткового мінімуму, що передбачено Держбюджетом на 2022 рік.


Суспільство
Візовий режим з Росією набув чинності

02 липня 2022, 16:17

2022 07 02 vizaЗапроваджений урядом два тижні тому візовий режим з росією набув чинності у п’ятницю, 1 липня.


Цікаво
Соліст американського гурту присвятив промову і заспівав пісню Україні

01 липня 2022, 18:43

2022 07 01 promovaСоліст американського гурту Imagine Dragons Ден Рейнольдс на концерті в рамках фестивалю Opener у Польщі присвятив промову Україні.


Афіша
Енергетики оголосили ціну універсальної послуги на липень

22 червня 2022, 15:24

2022 06 22 cinaНаразі вже відома ціна універсальної послуги енергетиків на липень 2022 року.