Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

biznes lanch ANI

 

AZK MIG

Стрічка новин

Економіка

Ірина Хроменко

хроменконачальник відділу освіти
Смілянської райдержадміністрації

 

ПРО ПІДГОТОВКУ СІЛЬСЬКИХ ШКІЛ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

 

– Шановна Ірино Анатоліївно, позаду липень, який для більшості освітян є періодом відпусток. Якими справами позначений цей місяць для Вас?
– У липні у школах проводилися основні ремонтні роботи. Звісно, організація ремонтів, які здійснювалися за бюджетні кошти, потребувала особливої зосередженості, великих затрат часу і сил. Наразі можу звітувати про закінчення ремонтних робіт на наступних об’єктах.
У Пастирській школі відремонтовано частину даху, криницю та теплотрасу; у Малосмілянській – частину даху; у Голов’ятинській школі – теплотрасу; у Ротмістрівській – частину даху над спортзалом. Ремонти із заміною вікон на енергозберігаючі відбулися у Сунківській, Голов’ятинській та Мельниківській загальноосвітніх школах.
Найближчим часом будуть завершені ремонтні роботи у Великояблунівській школі: заміна 11 вікон та ремонт каналізаційної системи.
Уже тиждень проводиться капітальний ремонт даху в Ковалиській загальноосвітній школі, виготовляється проектна документація для реконструкції даху Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Є. Гуглі.
До початку навчального року буде капітально відремонтовано спортзал Малосмілянської школи, у якому планується проведення не лише уроків фізкультури, а й спортивних гуртків для школярів усього району.
– У новинах телестудії «Тясмин» за 22 липня у сюжеті про засідання бюджетної комісії районної ради йшлося саме про ремонтні роботи у Малосмілянській школі. Очільники районної ради закидали Вам нецільове використання бюджетних коштів на цьому об’єкті: буцімто 105 тисяч гривен вони виділяли виключно на ремонт даху школи, а не на спортзал. Що Ви про це можете сказати?
– Можу сказати одне: бюджетні кошти використовуються точно за призначенням. Відповідно до рішення сесії Смілянської районної ради від 26.04.2016р. №7 – 1/VІІ вони спрямовані на «капітальний ремонт приміщення та даху Малосмілянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів». Ніхто ж не заперечує, що спортзал – це приміщення школи? Звинувачуючи мене в нецільовому використанні коштів, пан Грошев, як мінімум, порушив Закон про статус депутатів місцевих рад, оскільки публічно оперував недостовірними фактами стосовно мене як посадової особи.
Пані Ірино, районом поширюються чутки, що на потреби шкіл керівники районної ради виділяють бюджетні кошти за принципом: «цьому дам, цьому дам, а цьому не дам». Чи правильно це взагалі, що голова районної ради одноосібно вирішує, скільки грошей і на які об’єкти спрямовувати?
– Звісно, це неправильно. Існує чіткий порядок розподілу бюджетних коштів. Спочатку директор школи робить подання на начальника відділу освіти, у якому викладає потреби школи. Якщо йдеться про ремонтні роботи, то наступним етапом є складання інженером-будівельником (працівником відділу освіти) дефектного акту та кошторису робіт.
Далі відділ освіти формує подання на голову райдержадміністрації, у якому зазначаються види ремонтних робіт та орієнтовні суми на їхнє виконання. Лише після розгляду та затвердження головою райдержадміністрації питання фінансування даних робіт розглядається бюджетною комісією. Остаточне рішення приймається на сесії районної ради.
Голова райради не має повноважень вирішувати питання фінансування шкільних ремонтів одноосібно, без урахування першочергових потреб навчальних закладів, та й процедура виділення коштів має дотримуватися.
Напевне, всі розуміють, що визначення суми на ремонти шкіл без дефектних актів, підрахунків, як кажуть, «на око», у ході піар-акцій не може бути точним та спричинює виникнення корупційногенних ризиків. Робіть висновки самі: для усунення причини протікання даху Малосмілянської школи знадобилася 21 тисяча гривен, а виділено було 105 тисяч.
Як сьогодні у школах району проходить підготовка до опалювального сезону?
– Школи опалюються трьома видами котлів: електричними, на твердому паливі та газовими. На сьогодні електричні котли готові до експлуатації; практично завершується підготовка до роботи в опалювальному сезоні котлів на твердому паливі (відремонтовані дві теплотраси, повірені монометри, проведені гідравлічні випробування котлів). У кінці липня – на початку серпня у школи завезені у достатньому обсязі дрова та вугілля високої якості.
Найскладніша ситуація складається з газовими котлами. Ними опалюється 12 шкіл району. Відділ освіти регулярно, починаючи з кінця травня, отримує листи-приписи газової служби, у яких міститься попередження про те, що постачання природного газу у семи школах району (Макіївській, Березняківській, Ротмістрівській, Великояблунівській, Ковалиській, Балаклеївській №1 та Костянтинівській) здійснюватиметься за умови встановлення на котлах комерційних вузлів обліку газу.
Ситуація ускладнюється тим, що зазначені школи опалюються котлами 2000 – 2004 років випуску, тобто термін їхньої експлуатації давно закінчився. А це значить, що для встановлення вузлів обліку газу потрібно замінити старі котли на сучасні. За підрахунками, така модернізація газових топкових у кожній із семи шкіл коштуватиме більше 400 тисяч гривен. Звісно, таких коштів у місцевому бюджеті немає.
Розпорядженням голови райдержадміністрації для вирішення означеної проблеми було створено робочу групу, до участі у якій долучилися і працівники газової служби. У результаті вивчення питання та безпосереднього огляду газових топкових у зазначених школах був намічений план дій. Так, у Великояблунівській та Ковалиській загальноосвітніх школах вирішено провести ремонти топкових із заміною старих газових котлів на сучасні побутові (по два на кожну топкову), щоб уникнути встановлення вузлів обліку газу. На це рішенням сесії районної ради виділені необхідні кошти.
У решті п’яти школах (Макіївській, Березняківській, Ротмістрівській, Балаклеївській №1 та Костянтинівській) з початку опалювального сезону запрацюють потужні котли на твердому паливі (інвестиційний проект). Вони виготовлені за сучасними технологіями, обладнані електронними вузлами керування; мають високий ККД.
Це дозволить нам вирішити проблему в комплексі: розпочати опалювальний сезон вчасно, уникнувши величезних фінансових затрат на встановлення нових газових котлів та вузлів обліку до них; забезпечити оптимальний температурний режим у школах; досягнути економії в оплаті тепла.
Усе менше часу залишається до початку нового навчального року. Проте найближчим часом можуть розпочатися нові ремонтні роботи в школах. Маються на увазі ті кошти, які «вибив» для Смілянського району народний депутат Рудик. Скільки коштів, якщо не секрет, заходять на відділ освіти?
– Не секрет. 810 тисяч гривен. Проте ці кошти на сьогодні знаходяться на спецфонді у казначействі і не можуть зайти на відділ освіти, а відповідно – не можуть бути використані на потреби шкіл.
Чому? Адже про ці кошти так багато говорено…
– Причина банальна: безвідповідальність або непрофесійність посадових осіб, які допустили помилки у назві кожної школи, та неточно вказали призначення коштів. У розміщеному в Постанові Кабінету міністрів України від 24.06.2016 №395 переліку 14 шкіл Смілянського району немає жодної правильної назви. Тож, напевне, за таких обставин кошти ми не отримаємо.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

vdoma1

 

metalobaza

Дійові особи

Ігор РАБОТЕНКО

rabotenko

  

Про перехід смілян на індивідуальне опалення

 

Сергій ТАРАН

Taran

 

Про запаси Держрезерву

 

 

Валентин Бугрим

Bygrum

 

Про злочинне підвищення цін на продукти харчування

 

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

booked.net

 

Політика
Незважаючи на карантин, у Смілі щодня скликають сесії міської ради та відбуваються скандали

19 березня 2020, 16:45

2020 03 19 sesiya123

Попри те, що сьогодні міський голова Сміли Олексій Цибко святкує День народження, депутати не захотіли зробити йому подарунок – провести сесію міської ради.


Економіка
У березні бюджет Сміли недоотримає 8 мільйонів гривень

20 березня 2020, 17:31

2020 03 20 budgetУ березні-квітні міський бюджет Сміли може недоотримати більше 8 млн грн.


Суспільство
В області вже півсотні хворих на коронавірус

29 березня 2020, 23:11

2020 03 28 covidСтаном на 22.00 годину в області зафіксували 50 осіб інфікованих на COVID-19.


Цікаво
Черкащанка з інвалідністю шиє косметички

29 березня 2020, 15:41

2020 03 10 symka

Черкащанка Наталія Давиденко шиє косметички та сумочки на замовлення.


Афіша
Сьогодні буде концерт та урочиста хода на честь Т.Шевченка

10 березня 2020, 10:22

2020 03 10 vhanyvanakob

10 березня у Смілі відбудуться офіційні заходи на честь вшанування Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка.