Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

710 60 без адреси

 

партнер КП «ВодГео», Chief Executive Officer у Sigfox Ukraine


Про відповідальність за комунальні тарифи і за сусідів

 

- Мені часто доводиться чути від людей, що винуватцями підняття тарифів є комунальні підприємства, зокрема, водопостачальні компанії. Проте мій досвід роботи з комунальною сферою України доводить, що це твердження хибне.
Найчастіше воду крадуть люди, з якими ми живемо в одному будинку. Це так зване відлуння “совка”, де можна було красти та не нести за це відповідальність. Тільки уявіть: за воду платить 95-98% населення України, проте в окремих будинках несумісність між поставленою та олаченою водою складає 30-50%! Це якась магія? Куди зникає вода? Чому показники лічильників в окремих квартирах не збігаються з фактичним споживанням ресурсів її мешканців?
Воно б нічого, можете сказати ви. Нехай собі ставлять магніти на лічильники, держава не збідніє! Проблема в тому, що за непорядних сусідів платимо ми з вами, адже їхній борг розподіляється порівну між усіма споживачами. Тобто фактично, коли ми лояльно ставимося до недобросовісних сусідів, ми обкрадаємо самі себе!
Комунальні тарифи зростають і будуть зростати. Це відбувається не через “поганих комунальників”, а є результатом глобальних економічних процесів. Людство споживає непоновлювані ресурси, яких стає дедалі менше. Збільшення тарифів веде до того, що винні починають шахраювати ще більше, а сумлінні споживачі платять за це.
Вихід з цієї ситуації лише один: зробити тарифи прозорими й чесними, встановити розумні лічильники на кожну квартиру, та автоматично збирати дані. Під час пілотного проекту з цифровізації холодного водопостачання в м. Смілі, яку започаткувала Смілянська міська рада, у смілянському водоканалі ВПЕРШЕ за багато років збігся баланс. Тамтешні працівники називають це “ДИВОМ”, я - новітніми технологіями. Хай там як, а зміни мають починатися в наших головах, а вже потім ми побачимо результат цих змін на наших гаманцях.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

Банер Сміла ЮА

 

Дійові особи

Людмила КОЗЛОВСЬКА

 

Обов’язково носіть маски і слідкуйте за сатурацією!

 

 

Олександр ТОПОЛЬСЬКИЙ

 

Зараз пацієнти ще складніше хворіють на covid

 

 

Анатолій СЕМИНОГА

 

Нині Україна відзначає аж три свята