Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

блогер


Про нову типову освітню програму і перевантаження учнів


–Я вам зараз задарма проведу урок критичного мислення. Сьогодні, лише за цей день, я вже побачила близько десятка новин з посиланням на різних фахівців МОНу про те, яка нова типова освітня програма (далі ТОП) класна, корисна, новітня і взагалі чудесна.
Читаємо уважно. МОН ротами своїх фахівців говорить навіть про розвантаження учнів і каже, що у 5 класі учні матимуть 28 годин на тиждень. І це й справді було б ще більш-менш нормально, адже лише 3 дні на тиждень у дітей було б 6 уроків. Але, треба вдивитися ще уважніше. 28 годин –це без урахування фізкультури. А з фізрою це 31 година на тиждень. Тобто уже отримуємо 4 дні на тиждень у дітей по 6 уроків, та один день навіть 7.
Вдивляємося уважніше. Лишаються ж іще предмети варіативної складової, тобто додаткові, факультативні. Це десь дві години на тиждень. І отримуємо...
Отримуємо 33 години на тиждень. Тобто 3 дні на тиждень п'ятикласник вчитиметься по 7 уроків і лише два дні на тиждень у нього буде 6 уроків. Нормальне таке розвантаження, еге ж?
Нагадаю, що одна із цілей реформи - це боротьба з багатопредметністю в розкладі і з перевантаженні учнів. Але на виході ми отримали один великий всеосяжний монівський блаблабла. Багатопредметність ще й розрослась. І навантаження зросло. І так діти віком по 10-11 років проводитимуть у школі майже по 7 годин. Накиньте ще домашку годинки на 4, гуртки і спортивні секції або школи мистецтв і ви отримаєте 12 годинний робочий день. І це на плечі десятирічок. Нормально так.
Може тут знайдуться ті освітяни і батьки, про яких МОН пише, що вони дуже щасливі і дуже вдячні?.

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі