Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

ANI vidkrutta

 

metalobaza

Стрічка новин

 

CENTR

 

Ryduk

 

народний депутат України


Про забруднення річки Тясмин і скиди від КП «ВодГео»


–Поки «слуги» гарячково і безуспішно намагалися зібрати голоси для проведення сьогодні позачергового засідання (ну, ніяк, бідосі, не можуть почекати до завтра), вирішив не втрачати час і зустрівся з Головою Державної екологічної інспекції
Андрієм Мальованим по проблемних питаннях екології округу.
А їх назбиралося стільки за останній час, хоч греблю гати. І кожна вимагає термінового втручання, адже недотримання екологічних норм несе загрозу не лише природному середовищу, а й здоров’ю і життю мешканців округу.


1. Забруднення річки Тясмин.
До мене звернулися заступник голови Червонослобідської сільської ради Володимир Вітряк та голова Степанківської сільської ради
Ігор Чекаленко з проханням вжити заходів щодо незадовільного екологічного стану річки, перевищення граничних норм скиду азоту амонійного більш ніж у 30 разів, замору риби та жахливого смороду. Місцеві знають, що основним забруднювачем річки, яка забезпечує водою всю територію мого округу є смілянське КП «ВодГео». Хочу нагадати, що два роки тому, після мого втручання Черкаська обласна екоінспекція після проведеної перевірки визначила, що своїми скидами в Тясмин «ВодГео» завдало збитків державі на суму понад 538 тисяч гривень. Проте, як бачимо, це їх нічому не навчило, комунальники проігнорували накладені на них штрафні санкції і вже станом на 2020 рік завдані ними збитки за попередньою оцінкою перевищують 6,5 млн.грн.
У мене виникає питання: хто буде платити за цей «банкет»? Звідки будуть витягуватися кошти на покриття завданої шкоди? Знову з кишені смілян, які, як і інші мешканці округу, потерпають від незадовільного стану річки?
Реагуючи на звернення виборців, спільно з Держекоінспекцією ініціюємо повторний розгляд питання щодо подальшої діяльності КП «ВодГео» на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС. Ніхто не має права, користуючись безнаказаністю, знищувати основну водну артерію, яка живить всі три райони округу.

 

2020 07 03 ekologia


2. Кам’янський район.
Наступним важливим питанням для вирішення було колективне звернення мешканців села Косарі Кам’янського району, які просять перевірити законність роботи на їх території асфальтно-бетонного заводу ТОВ «Інтербудтехсервіс», яке своїми викидами забруднює навколишнє середовище і створює нестерпні умови для жителів села. Попередні перевірки цього підприємства показали, що завод працює з порушенням всіх дозвільних документів, незважаючи на терміни дозволів на викиди в атмосферу, які закінчилися ще в 2017 році. Так само з їх боку є цілий ряд порушень щодо неузаконення земельної ділянки, не розроблена технічна документація та багато іншого. І оскільки реальним власником підприємства є відома посадова особа – вони сподіваються, що це їм все минеться. Але, запевняю кожного, що всі порушники будуть покарані.
3. Сміла і тарифи на воду.
Ще одне болюче питання – питна вода і її вартість для жителів Сміли від того ж таки, добре нам відомого забруднювача Тясмина КП «ВодГео». Зараз в місті ведеться активне обговорення, ініційоване владою, щодо підняття тарифів на воду, які і так є достатньо високими. Проаналізувавши запропоновані комунальниками тарифи, прийняли рішення щодо проведення додаткових обрахувань, щоб в тариф для жителів Сміли не закладалися штрафи та збитки за недобросовісну діяльність і знищення екології від «ВодГео».
Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч з головою ДЕІ була успішною і ті проблеми, які ми з ним обговорили, в дуже швидкому часі будуть предметом ретельної перевірки.
Детально обговорили, як рухатися по кожній проблемі, вирішили провести спільну екологічну інспекцію, яка обстежить та перевірить всі зафіксовані факти порушень, щоби від хамства і безнаказаності не страждали жителі Черкащини.

 

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

kosmetolog

 

AZK MIG

Дійові особи

Зоя ЗИРЯНОВА

Zuranova

 

Про майбутнє районної лікарні без Смілянського району

 

Тетяна ГАНЖА

Ganza

 

Медик може піти у мери, а мер у медики – ні 

 

Лариса ГРОЗНА

Grozna

 

Про те, що депутати повинні терміново провести сесію

 

Авторизуватися через соціальні мережі: