Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Agro robota

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

V.Vasulenko

 

юрисконсульт


Про те, що робити коли роботодавець примушує працівника звільнитися, не розрахувававшись з ним


– На фейсбук-сторінку Смілянського міськрайонного центру зайнятості люди звернулися із запитанням: «Роботодавець примушує мене підписувати наказ про звільнення, не розрахувавшись. Хочу розуміти, як себе поводити».
Якщо вас змушують підписувати наказ про звільнення, звертайтеся до правоохоронних органів.
Згідно чинного законодавства (стаття 115 Кодексу законів про працю - (КЗпП) оплата праці працівників підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, здійснюється в першочерговому порядку. До того, своєчасність та обсяги виплати працівникам заробітної плати не можуть поставлені в залежність від виплат інших платежів підприємствами, установами, організаціями та їх черговості.
Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
У разі коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.
Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.
В день звільнення проводиться виплата всіх сум, що належать працівникові (стаття 116 КЗпПУ). Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Статтею 117 цього Кодексу передбачена відповідальність за затримку розрахунку при звільненні: в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені вище, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.
Крім зазначеного, статтею 34 ЗУ «Про оплату праці» компенсацію: компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати провадиться відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку, встановленому чинним законодавством.
У разі, якщо власник, або уповноважений ним орган чи особа відмовляється виплачувати компенсацію, працівник має право звернутися у Смілі до головного державного інспектора з питань праці Лісового Олександра Тимофійовича або до управління Держпраці у Черкаській області за адресою 18000, Черкаська обл., м. Черкаси б-р. Шевченка 205, 3 поверх, телефони (0472) 33-68-64, E-mail: 23ck@dsp.gov.ua, або до суду.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Ігор ТАБУРЕЦЬ

Про роботу на обороноздатність країни

 

 

Олена МОНОВА

Про те, що війна завжди повертається туди, звідки прийшла

 

Марина ДАНИЛЮК-ЯРМОЛАЄВА

 

 

Про суть «мирних угод» в Стамбулі