Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

AgrR1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

Не лише підсніжниками єдиними: що квітне першим на Черкащині

ряст порожнистий

Ряст порожнистий росте на Черкащині, а що ще? Фото надала Катерина Лавріненко

 

На Черкащині у лісах, балках та ярах, луках та на степових схилах росте чимало первоцвітів. 

Які перші весняні квіти можна побачити на Черкащині, «18000» розповіла докторка філософії в галузі біології, викладачка Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Катерина Лавріненко.

 

Які первоцвіти можна побачити на Черкащині:

  • підсніжники звичайний і складчастий;
  • проліски дволиста і сибірська;
  • ряст порожнистий, ущільнений і Маршалів;
  • анемона дібровна;
  • фіалка запашна;
  • гусяча цибулька занедбана;
  • мати‐й‐мачуха звичайна;
  • шафран сітчастий.

 

проліска сибірська

Проліска сибірська. Фото надала Катерина Лавріненко

 

Чим особливі первоцвіти?

Більшість лісових первоцвітів – багаторічні рослини, які мають короткий період життя над землею. Вони швидко проростають, зацвітають та утворюють насіння, а через кілька тижнів їхня надземна частина відмирає. Проте цибулина, бульба або кореневище рослини зберігаються під землею і наступної весни знову відростають. Це первоцвіти групи ефемероїдів і до них належать підсніжники, проліски, ряст, гусяча цибулька та анемона дібровна.

Існують також геміефемероїди – рослини, які теж рано зацвітають, але їхня зелена частина може зберігатися довше, іноді зокрема до початку літа. До цієї групи належать калюжниця болотна, рястка зонтична, цибуля ведмежа тощо.

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Борислав БЕРЕЗА

Про те, що не про готовність до переговорів треба казати, а бити по Росії

Оксана ГУЦУЛ

Gucul

Про діалог влади з народом

 

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Про псевдоісторичні маніпуляції російського президента

 

 

 
 
Політика
Буданов очолив Офіс президента України

02 січня 2026, 18:08

2026 01 02 budПрезидент України Володимир Зеленський повідомив, що новим керівником Офісу президента стане очільник Головного управління розвідки (ГУР) Кирило Буданов.


Економіка
Пенсіонерам нарахують додаткові 1200 грн щомісяця: хто отримає підвищення вже у вересні

17 серпня 2026, 15:21

Пенсіонери, які мають право на спеціальні надбавки або понаднормовий страховий стаж, уже у вересні отримають підвищені виплати. Держава нарахує щомісячну доплату у розмірі 1200 гривень, і це стане частиною планового коригування пенсій, спрямованого на підтримку людей із низькими доходами в умовах зростання витрат.


Суспільство
Збережеться сонячна та спекотна погода з денними 30-33º

18 серпня 2026, 06:19

Спека знову повернулася. Нині найвищі температури реєструвалися на Волині, де максимуми досягли 34º, а на Черкащині у цей час стовпчики термометрів фіксували 30-31º. І все це завдяки надходженню субтропічного повітря з південного заходу.


Цікаво
Церква святих апостолів Петра і Павла - духовне серце Східниці

17 серпня 2026, 17:34

2026 08 17 shidnЦерква святих апостолів Петра і Павла — це не просто архітектурна перлина Східниці на Львівщині, це її жива душа, яка крізь століття оберігає спокій карпатського краю. Хоча сучасні мури храму звели на зорі XX століття, історія цього намоленого місця сягає набагато глибше у віки.


Афіша
На футбольному полі згадають Артема: у Смілі відбудеться матч пам’яті

14 серпня 2026, 16:24

2026 08 14 artemЯк повідомили організатори, 23 серпня о 10:00 на стадіоні «Юність» відбудеться пам’ятний футбольний матч на честь 19-річного Артема Маслюка.