Наша електронна пошта:
smila.ua@ukr.net
logo
icon-top-follow icon-top-fb

 

Ukraine1

 

Стрічка новин

Авторизуватися через соціальні мережі:

 

 

 

Ukraine

 

В'ячеслав Чорновіл у 1972-му витримав 83 допити, але й надалі ніколи не свідчив проти друзів

24 грудня 1937 року в селищі Єрки на Звенигородщині народився В'ячеслав Чорновіл - Герой України, діяч українського руху опору, радянський політв'язень, голова НРУ.
Його батько походив з давнього козацького роду Чорноволів. Мати належала до роду цукрозаводчиків і меценатів Терещенків.
У 1966-му В’ячеслав Чорновіл відмовився свідчити у справі проти своїх друзів – братів Горинів, Мирослави Зваричевської і Михайла Осадчого, навіть попри те, що на той час вони визнали провину і потреби уникати свідчень вже не було. За це і отримав свій перший вирок. У 1972-му витримав 83 допити, але й надалі ніколи не свідчив проти друзів.
Після першого ув’язнення В'ячеслав Максимович працював спостерігачем метеостанції, землекопом археологічної експедиції, вагарем на станції Скнилів. Після останнього – кочегаром у Львові.
Другу (1967) і третю (1972) кримінальні справи проти Чорновола порушив прокурор Львівської області Борис Антоненко (1912-2010). Свою посаду прокурор обіймав протягом 20 років.
Антоненко написав низку книжок про своє прокурорське минуле, боротьбу зі злочинністю і «українськими буржуазними націоналістами».
У 2003-му прокурору призначена пенсія згідно із Законом України «За заслуги перед Україною». В червні 2006-му Антоненку оголосив подяку генеральний прокурор України Олександр Медведько. А в 2007-му йому присвоєно звання «Почесний працівник прокуратури України».

 


Дружина Чорновола - Атена Пашко (на фото з чоловіком, Єрусалим) згадувала про свого чоловіка: “Працював він самовіддано і справді багато. Вставав, бувало, о 5 годині ранку, писав, потім – на роботу, лягав пізно. Знаєте, є люди, котрі можуть вам відмовити, сказавши, що не мають вільного часу чи знайти якісь інші відмовки.
До таких В’ячеслав Максимович не належав, позаяк не вмів кривити душею. Він завжди давав пораду, настанову людям, які до нього звертались і, особливо, якщо це стосувалося української справи”.
Мені пощастило бути знайомим з цим подружжям. Мав нагоду виступити у ролі водія, гіда і перекладача під час їхньої подорожі Ізраїлем. Забезпечував тодішні зустрічі, перемовини, зокрема, із Беньямином Нетаньягу, який тоді теж, як і Чорновол, знаходився в опозиції.
У 1998-у році я був делегатом з’їзду Народного Руху України, де мене висунули кандидатом на виборах до Верховної Ради по округу, на якому переміг Олександр Мороз.
Пригадаємо висловлювання В'ячеслава Максимовича, які вкрай актуальні і в наш час.
- Важко назвати іншу націю, яку б так часто знищували і так нещадно шматували, ділячи між жадібними сусідами, і яка знову поставала б до життя, як фенікс з попелу, народжувала нову еліту, знаходила сили для самоствердження.
- Не можна в політичній боротьбі переступати етичні норми, є межа, переступивши яку політик самоспалюється.
- І парламенти, і прем'єри, і президенти приходять і відходять, залишається тільки свята справа нашого історичного відродження, справа демократії та державної незалежности. Відданість їй не на словах, а на ділі - єдиний критерій ставлення і до політики, і до політиків.
- Я ніколи не повірю в чесно зароблені гроші, які сьогодні так щедро витрачаються на виборчу кампанію. Як ніколи не повірю, що злодії можуть бути патріотами.
- Нам потрібні сьогодні реформи, а не революції; сила закону, а не закон сили; добробут народу, а не всенародні злидні; суспільна злагода, а не затята ворожнеча; демократія, а не диктатура.
- Треба дивитися в масштабах України. Радикалізм треба часом ховати в кишеню. Мені теж хотілося б щось радикальне сказати або зробити, але я себе вважаю політиком, а не авантюристом.
- Україна починається з тебе.

Дмитро Чекалкін

Із допису у ФБ

scroll back to top

Додати коментар

 

Захисний код
Оновити

t me

 

Дійові особи

Володимир ПАПАЧ

За тиждень у Черкаській області заражаються на ковід більше тисячі осіб

 

 

Сергій РУДИК

Про те, що розраховуємо вийнятково на силу і міць нашого війська

 

 

Валерій ВОРОТНИК

Про наших дітей

 

 

Банер Сміла ЮА

 

 
 
Політика
Відбулась сесія міської ради, на якій депутати проголосували за 52 питання порядку денного

20 квітня 2022, 17:25

20 квітня у малому залі Будинку рад відбулась 41-ша сесія Смілянської міської ради. На порядок денний винесли 52 питання, які перед цим були опрацьовані на постійних депутатських комісіях.


Економіка
До бюджетів область сплатила 10,2 млрд гривень податків

08 серпня 2022, 13:27

2022 08 08 podatkiПлатники нашої області з початку року до бюджетів усіх рівнів сплатили 10,2 млрд грн податків, зборів та платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року до бюджетів спрямовано на 1,5 млрд грн, або на 16,8 відс. більше податків, зборів та платежів.


Суспільство
Сьома школа отримала статус учасника програми «Google for Education»

02 жовтня 2022, 14:12

2022 10 02 7Цьогоріч Планета успіху – школа №7 святкує 30-річний ювілей. Але дружна родина сьомої школи вже отримала перші заслужені подарунки.


Цікаво
Троє українських морпіхів повернулися додому: вони з березня ховалися в окупації

01 жовтня 2022, 15:58

2022 10 01 morpihyТроє українських морпіхів змогли повернутися на підконтрольну Україні територію. Вони з пораненнями від березня переховувалися на окупованих територіях. Вижити їм допомогли місцеві мешканці.


Афіша
Смілян запрошують на «Фестиваль думок», який триватиме до 8 вересня

06 вересня 2022, 10:31

2022 09 06 festЗ 5 до 8 вересня 2022 року в Україні проходить «Фестиваль думок», у межах якого передбачено низку дискусій на суспільно важливі теми. Обговорення буде цікаве активній молоді, освітянам, історикам, соціологам, працівникам сфери культури.